Voráček shodil vousy a zase mu to střílí

Přidal  Pavel Krupička   do  , , ,      20. 2. 2015 9:37    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Voráček shodil vousy a zase mu to střílí  

Když do úterního utkání Philadelphie s Columbusem nastoupil Jakub Voráček bez svého typického hustého porostu na tvářích, napadla možná hodně fanoušků stejná otázka: Že bych chtěl zlomit prokletí posledních dnů, kdy moc nebodoval? Však víme, jak jsou hokejisté pověrčiví...

Proti bývalému klubu to Voráčkovi ještě nevyšlo, o dva dny později proti Buffalu už ano. Kladenský odchovanec poprvé od 12. ledna dopravil puk do strážené brány (před jedenácti dny se trefil do washingtonské sítě při soupeřově power play) a připsal si teprve třetí bod za poslední tři týdny.

"S pověrčivostí to nemá nic společného," odbýval ještě v úterý s úsměvem novináře. "Ale kdybych dal v minulém zápase hattrick, tak bych vousy pochopitelně neshodil."

"Je to poprvé od začátku ročníku, co jsem se úplně oholil, ale teď už to nechám až do konce sezóny růst. Doufám, že to bude dlouhá sezóna," vysloví neskromné přání.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Pokud však budou Flyers předvádět podobné výkony jako ve čtvrtek s Buffalem, asi se mu nesplní. Voráček sice krajana Michala Neuvirtha překonal ve 29. minutě při přesilovce (čímž srovnal stav na 2:2) a následně i při samostatných nájezdech, ty ale Letci do vítězného konce nedovedli. Z desátého místa Východní konference ztrácejí na osmý Boston šest bodů, navíc mají odehráno o jedno utkání více než Bruins i devátí Panthers.

"Pokud si mladý brankář jako on chce vysloužit místo jedničky, musí být rozdílovým faktorem zápasu. A to dneska Neuvy byl," pochválil svého svěřence kouč Šavlí Ted Nolan. "Dneska byl hlavním důvodem, proč máme dva body."

V šatně Philadelphie už pochopitelně taková spokojenost nepanovala, takže Jakub Voráček by klidně mohl pronést úplně stejná slova jako po úterní porážce s Columbusem: "Musíme začít dávat góly, pokud chceme vyhrát v zápasech jako tenhle. Teď je před námi další důležité utkání, takže nám nezbývá než se vzchopit, dobře potrénovat a jít do toho."

I přes vstřelený gól zaznamenal Voráček propad v kanadském bodování NHL. Díky kvalitním výkonům z posledních zápasů už se před něho dostali Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin z Washingtonu. Český útočník je s 61 body čtvrtý. Ovečkin má stejně, Bäckström o dva více - stejně jako vedoucí Patrick Kane z Chicaga.

 

Foto: Icon Sportswire

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.