Voráček vstřelil vítězný gól Flyers, navrch si připsal asistenci. Vrbata s McCannem dovedli Floridu k triumfu

Český hokejista Jakub Voráček se výraznou měrou podílel na výhře Philadelphie 5:1 nad Bostonem. Rozhodující branka a jedna asistence z něj udělaly první hvězdu zápasu. Na jeho první trefu v přípravných zápasech před novou sezónou NHL mu přihrál Radko Gudas. Autorem čestného úspěchu Bruins byl David Krejčí, asistenci si připsal David Pastrňák.

Naprosto shodnou bilanci jako Voráček si z nočního zápasu v BB&T Center odnesl Radim Vrbata. Mladoboleslavský rodák patřil mezi tři nejlepší hráče utkání, v němž Florida porazila Tampu Bay 5:2. Nejjasněji zazářil jeho spoluhráč Jared McCann, jednadvacetiletý centr vsítil hattrick.

Philadelphia – Boston 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a asistence: 13:12 Travis Konecny (Sean Couturier, Nolan Patrick), 19:49 Jakub Voráček (Radko Gudas, Claude Giroux), 24:51 Brandon Manning (Jakub Voráček, Claude Giroux), 28:46
Wayne Simmonds (Samuel Morin, Valtteri Filppula), 44:06 Sean Couturier (Travis Konecny, Ivan Provorov) – 40:48 David Krejčí (Kenny Agostino, David Pastrňák).
Střely na branku: PHI 11-7-7=25, BOS 9-10-13=32. Přesilovky: PHI 2/7 – BOS 0/4.
Brankáři: Lyon 32/31 – Rask 18/14, Subban (od 40:00) 7/6.
Hvězdy utkání: Voráček, Konecny, Giroux (všichni PHI).
Česká účast: Jakub Voráček (14:34, +1, 2 střely, 1+1), Radko Gudas (16:14, +2, 2 střely, 3 zbl. střely, 6 hitů, 0+1) – David Krejčí (15:15, -2, 2 střely, 5 trest. minut, 1+0), David Pastrňák (17:25, -1, 4 střely, 1 hit, 0+1).
Aréna: Wells Fargo Center (18 572 diváků).

Detroit – Chicago 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky a asistence: 20:46 Michael Rasmussen (Niklas Kronwall, Justin Abdelkader), 35:38 Libor Šulák (Colin Campbell, Luke Witkowski) – .
Střely na branku: DET 11-14-9=34, CHI 15-14-12=41. Přesilovky: 1/6 – 1/4.
Brankáři: Mrázek 40/37 – Forsberg 34/32.
Hvězdy utkání: DeBrincat (CHI), Rasmussen (DET), Pánik (CHI).
Česká účast: Libor Šulák (18:19, 1 střela, 1 zbl. střela, 2 trest. minuty, 1+0) – David Kämpf (13:04, +1, 2 trest. minuty), Michal Kempný (21:38, +3, 3 střely, 1 zbl. střela),
Aréna: Little Caesars Arena (17 089 diváků).

Florida – Tampa Bay 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a asistence: 8:17 Radim Vrbata (Brandon Pirri), 14:24 Jared McCann (Alex Petrovic, Ian McCoshen), 33:32 Jared McCann (Jamie McGinn), 49:53 Jared McCann (Connor Brickley, Radim Vrbata), 59:31 Colton Sceviour – 18:55 Alex Killorn (Nikita Kučerov, Steven Stamkos), 58:36 Vladislav Namestnikov (Michail Sergačev, Nikita Kučerov).
Střely na branku: FLA 13-13-6=32, TBL 11-11-14=36. Přesilovky: 0/2 – 1/4.
Brankáři: Reimer 36/34 – Budaj 32/28.
Hvězdy utkání: McCann, Reimer, Vrbata (všichni FLA).
Česká účast: Radim Vrbata (16:34, +3, 5 střel, 1+1) – Ondřej Palát (14:05, -4, 2 střely), Andrej Šustr (17:15, 4 střely, 2 zbl. střely, 1 hit).
Aréna: BB&T Center (13 279 diváků).

Nashville – Columbus 3:4sn (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 4:04 Scott Hartnell (Viktor Arvidsson, Matt Irwin), 43:56 Kevin Fiala (Filip Forsberg, Ryan Johansen), 54:25 Matt Irwin (Alexej Jemelin, Vladislav Kamenev) – 3:38 Oliver Bjorkstrand (Nick Foligno, Pierre-Luc Dubois), 20:30 Nick Foligno (Alexander Wennberg, Artěmij Panarin), 35:18 Zach Werenski (Artěmij Panarin, Alexander Wennberg).
Samostatné nájezdy: Fiala – Wennberg, Panarin. Neproměnili: Arvidsson, Johansen – .
Střely na branku: NSH 7-9-6-2=24, CBJ 12-8-9-1=30. Přesilovky: NSH 0/2 – CBJ 1/3.
Brankáři: Rinne 30/27 – Bobrovskij 24/21.
Hvězdy utkání: Panarin (CBJ), Hartnell (NSH), Foligno (CBJ).
Česká účast: – Lukáš Sedlák (13:15, -1, 1 střela, 1 zbl. střela, 2 trest. minuty).
Aréna: Bridgestone Arena (16 052 diváků).

St. Louis – Minnesota 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky a asistence: Vladimir Tarasenko, Oskar Sundqvist – Luke Kunin, Kyle Quincey, Charlie Coyle.
Brankáři: Allen, Hutton – Dubnyk.
Aréna: Sprint Center (Kansas City, diváků).

Vancouver – Calgary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a asistence: 4:52 Jake Virtanen (Sam Gagner), 27:25 Michael Del Zotto (Anton Rodin, Brock Boeser), 48:45 Darren Archibald (Brandon Sutter) – 53:57 Sean Monahan (Kris Versteeg, T.J. Brodie).
Střely na branku: VAN 7-12-11=30, CGY 8-10-13=31. Přesilovky: VAN 1/2 – CGY 1/7.
Brankáři: Nilsson 31/30 – Smith 30/27.
Hvězdy utkání: Virtanen (VAN), Monahan (CGY), Del Zotto (VAN).
Česká účast: – Michael Frolík (17:07, -1, 3 střely, 4 hity).
Aréna: Rogers Arena (14 712 diváků).

Las Vegas – Colorado 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky a asistence: 26:20 Colin Miller (Vadim Šipačov, Reilly Smith), 51:12 Shea Theodore (Cody Eakin) – 16:24 Nail Jakupov (Alexander Kerfoot, Chris Bigras), 19:11 Sven Andrighetto (Anton Lindholm, Erik Johnson), 46:33 Mikko Rantanen (Nathan MacKinnon, Sven Andrighetto), 56:53 Tyson Jost (J.T. Compher, Chris Bigras).
Střely na branku: VGK 8-15-13=36, COL 8-8-6=24. Přesilovky: VGK 0/7 – COL 0/4.
Brankáři: Fleury 22/18 – Varlamov 36/34.
Hvězdy utkání: Varlamov, Andrighetto (oba COL), Theodore (VGK).
Česká účast: – Tomáš Hyka (16:26, -1).
Aréna: T-Mobile Arena (15 337 diváků).

Anaheim – San Jose 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a asistence: 45:28 Chris Wagner (Dennis Rasmussen, Korbinian Holzer), 56:17 Antoine Vermette (Ondřej Kaše, Nick Ritchie), 56:57 Kalle Kossila (Giovanni Fiore) – .
Střely na branku: ANA 5-7-14=26, SJS 6-9-9=24. Přesilovky: ANA 0/3 – SJS 0/3.
Brankáři: Gibson 15/15, Berra (od 40:00) 9/9 – Jones 25/23.
Hvězdy utkání: Wagner, Rasmussen, Vermette (všichni ANA).
Česká účast: Ondřej Kaše (12:09, +1, 2 hity, 0+1) – Tomáš Hertl (16:39, -1, 2 střely, 2 trest. minuty), Radim Šimek (22:07, 1 střela, 1 zbl. střela, 1 hit).
Aréna: Honda Center (15 439 diváků).