Vykoupení Taylora Halla. Jsme především lidé, řekl nejužitečnější hráč sezóny

Přidal  Roman Blaha   do  , , ,      22. 6. 2018 17:17    Komentář  

Byl to pravděpodobně jeden z nejvýznamnějších momentů jeho dosavadního života, přesto si Taylor Hall uvědomoval, že v životě jsou mnohem důležitější věci, než hokejové ceny. Krátce před tím, než zaznělo jeho jméno a byl vyzván, aby na pódiu převzal velmi ceněnou Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče základní části, byli na stejném místě oceněni přeživší členové klubu Humboldt Broncos, jenž byl letos hluboce zasažen tragickou dopravní nehodou. Až do té chvíle byla jednička draftu z roku 2010 pochopitelně nervózní, jak hlasování dopadne, po zhlédnutí dojemného a srdcervoucího příspěvku o Broncos z ní ale veškerá nervozita spadla.

Fanshop týmu

„Podíváte se na život z jiné perspektivy. Nejde o vás, nejde o trofeje. Jde o to užívat si život a dělat to, co milujete. Sny těchto mladých lidí byly roztrhány na kusy a jejich rodiny se s tím musejí vypořádat. To vrhá na všechno úplně jiné světlo,“ řekl útočník New Jersey, který u hlasujících těsně porazil Nathana MacKinnona z Colorada a Anžeho Kopitara z Los Angeles.

Na první místo zařadilo Halla 72 ze 164 hlasujících. To vše pouhé dva roky poté, co se jej Edmonton Oilers rozhodli vyměnit za obránce Adama Larssona. Jako by tím Oilers dali najevo, že od jedničky draftu čekali daleko víc a že neuspokojivé výsledky týmu byly z velké části jeho vina. Faktem ovšem je, že Edmonton zoufale potřeboval vylepšit zadní řady a výměna útočníka za kvalitního beka byla na spadnutí.

Odnesl to právě Hall, který se v novém působišti stal rozdílovým hráčem. Nebylo to ovšem hned. Až v letošní sezóně si oproti loňsku polepšil o úctyhodných čtyřicet bodů a s obrovským náskokem jednačtyřiceti bodů vyhrál interní bodování Devils před švýcarským nováčkem Hischierem. Celkově nasbíral 93 body, čímž si pochopitelně vytvořil kariérní maximum. Hlavně jeho zásluhou Ďáblové poměrně překvapivě proklouzli do play-off, kde ovšem nestačili v prvním kole na Tampu Bay.

„Pokud je něco, na co jsem obzvlášť hrdý, pak je to skutečnost, že jsem prvním Ďáblem, který získal cenu MVP,“ uvedl Taylor Hall. „Na začátku sezóny mě lidé odepisovali, a stejně tak odepisovali náš tým. Stát tady a držet tuhle cenu je skvělý pocit. Měli jsme úspěšný rok a já jsem natěšený na ten příští,“ dodal. šestadvacetiletý forvard, jenž musel cítit obrovskou satisfakci. Nominován byl rovněž na Ted Lindsay Award, u samotných hokejistů ale nakonec zvítězil Connor McDavid.

„Jako hráč i jako člověk zrajete. Když jsem měl ještě nováčkovskou smlouvu, skončil jsem v elitní desítce bodování. Docela dlouhou dobu jsem byl dobrým hráčem. V Jersey jsem se ale dostal na vyšší úroveň – díky mým spoluhráčům a díky tomu, že jsme draftovali Nica, který mi celou sezónu hrál centra,“ řekl neužitečnější hráč pro svůj tým. „Hlavním důvodem toho, že tu dnes stojím, je právě číslo 13 a také důvěra, kterou ve mne vložili generální manažer Ray Shero a kouč John Hynes,“ poděkoval svým nadřízeným.

Jeho výjimečná sezóna zahrnovala i magickou šňůru šestadvaceti zápasů v řadě, ve kterých bodoval. „Jsem si docela jistý, že něco takového se mi už nepodaří,“ uvedl křídelník, který letos poprvé okusil, jak chutnají boje o Stanley Cup. „Byl motorem tohoto týmu. Ve svých výkonech byl mimořádně konzistentní,“ pochválil svého svěřence kouč John Hynes.

Slavnostní večer také přinesl některé velmi emotivní chvíle. Uctěny byly oběti střelby v Las Vegas, studenti školy Marjory Stoneman Douglas a již zmiňovaní členové Humboldt Broncos. „V hokejové komunitě se snažíme pomáhat lidem okolo sebe, být milí jeden na druhého, a doufáme, že se díky tomu bude někdo cítit lépe. Jsme hokejisté, ale především jsme lidé. Mé myšlenky jsou se všemi, na které jsme tu dnes vzpomínali,“ zakončil své povídání sympaticky Taylor Hall.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.