Vymění Holland Nugenta-Hopkinse za svého oblíbence?

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      20. 5. 2019 18:37     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vymění Holland Nugenta-Hopkinse za svého oblíbence?  

Fanshop týmuKen Holland po letošní sezoně skončil ve vedení Detroitu Red Wings, když jej vystřídal Steve Yzerman. Jen o necelý týden později ale oznámil, že nastupuje jako nový generální manažer Edmontonu.

Holland v Detroitu působil od roku 1997. Klub pod jeho vedením slavil čtyři Stanley Cupy, natáhl sérii nepřetržitých postupů do play-off na 25 let a také se vypořádával se zavedením platových stropů a konci svých legend jako Lidström, Yzerman, Zetterberg a mnohých dalších. Nyní se tým nachází ve fázi přestavby. U té už ale Holland nebude.

Jen co se chopil práce v Edmontonu, začaly se šířit spekulace. Podle různých zdrojů chce nový lodivod nejprve přivést šikovného střelce na křídlo největší hvězdě Olejářů Connoru McDavidovi. A už si vybral i ideálního kandidáta – Anthonyho Manthu z Red Wings.

Křídelník Detroitu je o dva roky mladší než současné McDavidovo páže Ryan Nugent-Hopkins. Zajímavé pro Oilers může být i fakt, že je o téměř tři miliony ročně levnější. V letošní sezoně vyrovnal své bodové maximum, když v 67 utkáních nasbíral 48 bodů. V současnosti září v dresu Kanady na mistrovství světa, kde v pěti zápasech vstřelil sedm branek a celkem má už 11 bodů.

Rovněž Nugent-Hopkins si posunoval svá ofenzivní maxima. Nastřílel 28 branek a připsal si 69 bodů, o 13 více než v ročnících 2013-2014 a 2014-2015, které dosud pro něj byly bodově nejvydařenější. Kontrakt s Oilers má Nugent-Hopkins podepsaný až do sezony 2020-2021, poté se stane nechráněným volným hráčem.

Zkusí Holland zpeněžit mladou star již nyní? A pokud ano, je Mantha ideální protiváhou?

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz