Výsledky NHL z 13. dubna: Williams řídil obrat Capitals, Rinne vynuloval střelce Chicaga

Dvěma góly přispěl Justin Williams k vítězství Washingtonu ve čtvrtečním utkání play off NHL proti Torontu. Capitals utekl začátek utkání a již po deseti minutách prohrávali 0:2, gólmana Bradena Holtbyho překonali Mitch Marner a Jake Gardiner. V čase 12:24 vsítil kontaktní branku Williams, který zužitkoval přesilovou hru a tentýž hráč se v závěru druhé části postaral i o vyrovnání. Obrat Capitals pak v prodloužení dokončil Tom Wilson, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Hokejisté Nashvillu vykročili do play off správnou nohou, když v úvodním duelu na ledě Chicaga vyhráli 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil už v 8. minutě Viktor Arvidsson. Velkou oporou Predators byl především Pekka Rinne. Finský brankář kryl 29 střel a připsal si druhé čisté konto kariéry v play off. Hosté vyslali na Coreyho Crawforda dvacet puků.

Washington – Toronto 3:2pp (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Stav série: 1:0
Branky a asistence: 12:24 Justin Williams (T.J. Oshie, Kevin Shattenkirk), 36:00 Justin Williams (Matt Niskanen, Jevgenij Kuzněcov), 65:15 Tom Wilson –  1:35 Mitch Marner (James van Riemsdyk, Tyler Bozak), 9:44 Jake Gardiner.
Střely na branku: WSH 12-13-13-6=44, TOR 15-13-7-2=37. Přesilovky: 1/3 – 0/1. Aréna: Verizon Center (18 506 diváků).
Brankáři: Holtby 37/35 – Andersen 44/41.
Hvězdy utkání: Wilson, Williams, Holtby (všichni WSH).
Česká účast: – Roman Polák (23:52, +1, 1 střela, 4 zbl. střely, 6 hitů).

Chicago – Nashville 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Stav série: 0:1
Branky a asistence: – 7:52 Viktor Arvidsson (Filip Forsberg, Ryan Johansen).
Střely na branku: CHI 6-12-11=29, NSH 11-4-5=19. Přesilovky: 0/2 – 0/1. Aréna: United Center (22 075 diváků).
Brankáři: Crawford 20/19 – Rinne 29/29.
Hvězdy utkání: Rinne, Arvidsson (oba NSH), Crawford (CHI).
Česká účast: Michal Kempný (zdravý náhradník), Michal Rozsíval (zlomeniny v obličeji) – .

Anaheim – Calgary 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a asistence: 0:52 Ryan Getzlaf (Jakob Silfverberg, Shea Theodore), 33:53 Rickard Rakell (Ryan Getzlaf, Kevin Bieksa), 37:47 Jakob Silfverberg (Patrick Eaves, Shea Theodore) – 8:43 Sean Monahan (Kris Versteeg, T.J. Brodie), 29:46 Sam Bennett (Kris Versteeg, Dougie Hamilton).
Střely na branku: ANA 17-13-11=41, CGY 9-11-12=32. Přesilovky: 2/7 – 1/5. Aréna: Honda Center (17 174 diváků).
Brankáři: Gibson 32/30 – Elliott 41/38.
Hvězdy utkání: Getzlaf, Silfverberg, Vatanen (všichni ANA).
Česká účast: Ondřej Kaše (10:07, 2 střely, 2 zbl. střely, 1 hit) – Michael Frolík (19:36, -1, 1 zbl. střela).