Výsledky NHL z 15. dubna: Rinne vychytal další čisté konto. Pastrňák s Frolíkem bodovali, na výhry to jejich týmům nestačilo

I v druhém utkání na ledě chicagské arény United Center předvedl Pekka Rinne bezchybný výkon a díky 30 zákrokům dovedl Nashville k výhře v Chicagu 5:0. Finský gólman si připsal nulu proti Blackhawks už podruhé. Ve čtvrtek zneškodnil všech 29 střel při vítězství Predators 1:0. Stejně jako tehdy i v sobotu byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na včerejším úspěchu Nashvillu se podílelo i pět různých střelců – Ryan Johansen (1+2), Ryan Ellis, Harry Zolnierczyk, Colton Sissons a Kevin Fiala.

Český útočník David Pastrňák si ve druhém utkání úvodního kola play off NHL na ledě Ottawy připsal jednu asistenci. Bostonu však jeho příspěvek na vítězství nestačil. Senátoři porazili Medvědy 4:3 v prodloužení a srovnali stav série na 1:1. Autorem rozdílové trefy se stal kanadský obránce Dion Phaneuf, který v zápase navíc zaznamenal i dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou večera.
Stejným způsobem jako Pastrňák se v sobotním programu play off NHL zviditelnil také Michael Frolík, jehož Calgary podlehlo na ledě Anaheimu 2:3 a v sérii už prohrává 0:2 na zápasy. Hlavním strůjcem včerejšího triumfu Ducks byl Ryan Getzlaf. Kapitán kalifornského celku nejprve v první třetině přihrál na branku Rickarda Rakella a necelých pět minut před koncem základní hrací doby vsítil rozdílovou trefu.
Hokejisté Toronta porazili Washington na jeho ledě 4:3 ve druhém prodloužení. Maple Leafs tak vyrovnal sérii s nejlepším týmem základní části na 1:1. Jejich vítězství zařídil dvěma trefami dvacetiletý nováček Kasperi Kapanen. Svým prvním gólem v play off NHL nejdříve v 35. minutě vyrovnal průběžné skóre na 2:2 a v čase 91:53 stanovil konečnou podobu výsledku. Gólman Toronta Frederik Andersen se pod vítězství hostů podepsal 47 úspěšnými zákroky.

Ottawa – Boston 4:3pp (0:0, 1:3, 2:0 – 1:0)

Stav série: 1:1.
Branky a asistence: 30:57 Clarke MacArthur (Bobby Ryan, Derick Brassard), 45:28 Chris Wideman (Dion Phaneuf), 47:48 Derick Brassard (Erik Karlsson, Dion Phaneuf), 61:59 Dion Phaneuf (Mark Stone) – 29:47 Drew Stafford (David Backes, Zdeno Chára), 32:39 Tim Schaller (Dominic Moore), 36:01 Patrice Bergeron (Ryan Spooner, David Pastrňák).
Střely na branku: OTT 9-9-8-3=29, BOS 10-13-6-0=29. Přesilovky: 1/4 – 1/3. Aréna: Canadian Tire Centre (18 629 diváků).
Brankáři: Anderson 29/26 – Rask 29/25.
Hvězdy utkání: Phaneuf, MacArthur, Karlsson (všichni OTT).
Česká účast: – David Pastrňák (19:24, 1 střela, 4 hity, 0+1), David Krejčí (zranění v horní části těla).

Washington – Toronto 3:4pp (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 23:47 Alex Ovečkin (T.J. Oshie, Marcus Johansson), 31:06 John Carlson (Justin Williams, Andre Burakovsky), 52:39 Nicklas Bäckström (Dmitrij Orlov) – 17:34 James van Riemsdyk (Jake Gardiner, Tyler Bozak), 34:25 Kasperi Kapanen (Matt Martin, Brian Boyle), 39:46 Morgan Rielly (Mitch Marner), 91:53 Kasperi Kapanen (Brian Boyle, Matt Martin).
Střely na branku: WSH 8-12-14-16=50, TOR 11-12-8-20=51. Přesilovky: 2/5 – 1/5. Aréna: Verizon Center (18 506 diváků).
Brankáři: Holtby 51/47 – Andersen 50/47.
Hvězdy utkání: Kapanen (TOR), Bäckström (WSH), Rielly (TOR).
Česká účast: – Roman Polák (11:21, 3 hity).

Chicago – Nashville 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Stav série: 0:2.
Branky a asistence: – 3:44 Ryan Ellis (Ryan Johansen, Roman Josi), 22:51 Harry Zolnierczyk (Mattias Ekholm, Pekka Rinne), 33:00 Colton Sissons (Pontus Aberg, Craig Smith), 53:49 Ryan Johansen (Filip Forsberg, Pekka Rinne), 58:13 Kevin Fiala (Ryan Johansen, P.K. Subban).
Střely na branku: CHI 7-14-9=30, NSH 12-10-7=29. Přesilovky: 0/2 – 1/3. Aréna: United Center (22 175 diváků).
Brankáři: Crawford 29/24 – Rinne 30/30.
Hvězdy utkání: Rinne, Johansen, Ellis (všichni NSH).
Česká účast: Michal Kempný (náhradník), Michal Rozsíval (zranění v obličeji) – .

Anaheim – Calgary 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Stav série: 2:0.
Branky a asistence: 3:21 Jakob Silfverberg (Brandon Montour, Shea Theodore), 6:44 Rickard Rakell (Ryan Getzlaf, Kevin Bieksa), 55:14 Ryan Getzlaf (Ryan Kesler, Patrick Eaves) – 18:24 Mikael Backlund (Michael Frolík), 27:01 Sean Monahan (T.J. Brodie, Johnny Gaudreau).
Střely na branku: ANA 12-6-11=29, CGY 11-15-11=37. Přesilovky: 1/4 – 1/3. Aréna: Honda Center (17 271 diváků).
Brankáři: Gibson 37/35 – Elliott 29/26.
Hvězdy utkání: Getzlaf, Rakell, Montour (všichni ANA).
Česká účast: Ondřej Kaše (-) – Michael Frolík (18:39, 1 střela, 2 zbl. střely, 2 hity, 0+1).