Výsledky NHL z 19. dubna: Anaheim je prvním postupujícím, Hanzal přispěl gólem k výhře Minnesoty

Ke dvěma domácím výhrám přidali hokejisté Anaheimu dva úspěchy i na ledě Calgary a v nejkratším možném čase postoupili jako první tým do druhého kola play off NHL. Ve čtvrtém utkání série vyslali Kačeři na branku Flames 25 střel a tři z nich dorazily na místo určení. Přesnými střelci byli Patrick Eaves, Nate Thompson a v poslední minutě pak výhru Ducks zpečetil trefou do prázdné klece při power play soupeře Ryan Getzlaf. Gólmana kalifornského celku Johna Gibsona překonal pouze Sean Monahan.

Minnesota odvrátila první hrozbu vyřazení, když ve středu zvítězila 2:0 na ledě St. Louis a snížila stav série na 1:3. Rozdílovou branku zápasu vsítil v čase 16:50 Charlie Coyle, v 37. minutě ještě pojistil triumf Wild český útočník Martin Hanzal. První hvězdou zápasu byl vyhlášen Devan Dubnyk. Kanadský gólman zneškodnil všech 28 střel Blues a podruhé v kariéře vychytal v play off čisté konto.
Bezchybným výkonem se včera prezentoval také gólman Craig Anderson, jenž pochytal 22 puků a dovedl Ottawu k hubené výhře 1:0 na ledě Bostonu. Senátoři se tak ujali vedení v sérii 3:1. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 46. minutě Bobby Ryan.
Washington vyhrál v Torontu 5:4 a srovnal stav série na 2:2 na zápasy. Základ k vítězství položili Capitals v první třetině, kterou vyhráli 4:1, Maple Leafs sice mocně finišovali, ale vyrovnat nedokázali. Dva puky poslali za záda domácího brankáře Frederika Andersena T.J. Oshie a Tom Wilson, jednou se trefil Alexandr Ovečkin. Na strážce svatyně Caps Bradena Holtbyho vyzráli Zach Hyman, James van Riemsdyk, Auston Matthews a Tyler Bozak.

Toronto – Washington 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)

Stav série: 2:2.
Branky a asistence: 5:16 Zach Hyman (Jake Gardiner, William Nylander), 25:39 James van Riemsdyk (Morgan Rielly, Mitch Marner), 52:00 Auston Matthews (Matt Hunwick, Connor Brown), 59:33 Tyler Bozak (Mitch Marner, William Nylander) – 2:58 T.J. Oshie (Nicklas Bäckström, Nate Schmidt), 4:34 Alex Ovečkin (Kevin Shattenkirk), 13:41 Tom Wilson (Lars Eller, Dmitrij Orlov), 16:04 Tom Wilson (Andre Burakovsky, Brooks Orpik), 52:59 T.J. Oshie (Nicklas Bäckström).
Střely na branku: TOR 6-9-19=34, WSH 15-9-3=27. Přesilovky: 1/4 – 1/1. Aréna: Air Canada Centre (19 838 diváků).
Brankáři: Andersen 27/22 – Holtby 34/30.
Hvězdy utkání: Oshie, Wilson (oba WSH), Nylander (TOR).
Česká účast: – .

Bude vás zajímat:

Boston – Ottawa 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Stav série: 1:3.
Branky a asistence: 45:49 Bobby Ryan (Erik Karlsson, Derick Brassard) – .
Střely na branku: BOS 12-5-5=22, OTT 14-5-8=27. Přesilovky: 0/1 – 0/3. Aréna: TD Garden (17 565 diváků).
Brankáři: Rask 27/26 – Anderson 22/22.
Hvězdy utkání: Ryan, Anderson (oba OTT), Rask (BOS).
Česká účast: David Krejčí (19:15, 1 střela, 1 hit), David Pastrňák (18:03, 2 hity) – .

St. Louis – Minnesota 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Stav série: 3:1.
Branky a asistence: – 16:50 Charlie Coyle, 36:41 Martin Hanzal (Jason Pominville, Nate Prosser).
Střely na branku: STL 4-12-12=28, MIN 11-10-7=28. Přesilovky: 0/2 – 0/2. Aréna: Scottrade Center (19 791 diváků).
Brankáři: Allen 28/26 – Dubnyk 28/28.
Hvězdy utkání: Dubnyk, Coyle (oba MIN), Reaves (STL).
Česká účast: Vladimír Sobotka (19:59, 2 střely, 4 hity) – Martin Hanzal (20:40, +1, 2 střely, 3 hity, 1+0).

Calgary – Anaheim 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Stav série: 0:4.
Branky a asistence: 36:07 Sean Monahan (Kris Versteeg, Troy Brouwer) – 5:38 Patrick Eaves, 6:46 Nate Thompson (Rickard Rakell, Corey Perry), 59:53 Ryan Getzlaf.
Střely na branku: CGY 12-13-12=37, ANA 9-9-7=25. Přesilovky: 1/3 – 0/2. Aréna: Scotiabank Saddledome (19 289 diváků).
Brankáři: Elliott 3/2, Johnson (od 5:38) 21/20 – Gibson 37/36.
Hvězdy utkání: Gibson (ANA), Monahan (CGY), Thompson (ANA).
Česká účast: Michael Frolík (18:20, -1, 3 střely) – .