Výsledky NHL z 21. dubna: Killorn potrestal chybu Mrázka a poslal Detroit na dovolenou. Malkin čtyřmi body sestřelil Rangers. Chicago uteklo hrobníkovi z lopaty, ve druhém prodloužení rozhodl Kane

Hokejisté Tampy Bay postoupili jako první tým do dalšího kola play off NHL. Lightning vyhráli čtvrteční utkání nad Detroitem 1:0 a sérii ovládli 4:1 na zápasy. Vyprodaná Amalie Arena viděla dramatický zápas. V hlavní roli byli oba brankáři Ben Bishop a Petr Mrázek. Muži v maskách dělali střelcům obrovské problémy. Ve všech třetinách se střídali v tom, kdo předvede lepší zákrok.
Dvě nuly na světelné tabuli po téměř šedesáti minutách byly hlavně jejich zásluhou. Zbyla tak jen otázka, kdo se stane smutným hrdinou. Tím byl nakonec Mrázek. V čase 58:17 ostravský rodák chybnou rozehrávkou u zadního mantinelu poslal puk přímo na hůl Ryanu Callahanovi, jehož pas před branku Red Wings zužitkoval Alex Killorn. Ve zbývajícím čase už nedokázali hosté vyrovnat a letošní sezóna tak pro ně skončila.
K rychlému konci směřuje také série mezi Pittsburghem a NY Rangers. Po vysoké výhře Penguins 5:0 na ledě Madison Square Garden vedou svěřenci kouče Mikea Sullivana nad Jezdci už 3:1 na zápasy. Včerejší triumf Tučňáků režíroval Jevgenij Malkin. O tom, že je po zranění ramena zcela v pořádku, přesvědčil ruský centr dvěma góly a shodným počtem asistencí. Výborně mu sekundovali Patric Hörnqvist (1+1) a Sidney Crosby (0+2). Gólman Matt Murray zneškodnil všech 31 střel a připsal si první čisté konto v play off NHL.
Nashville vyhrál oba duely na ledě Anaheimu a doma měl obrovskou šanci svou převahu potvrdit. Jenže Ducks se oklepali a oplatili soupeři stejnou mincí. Po jejich druhé venkovní výhře v řadě se série vrací do Kalifornie za stavu 2:2. V nočním klání v Bridgestone Arena poslali Kačeři za záda Pekky Rinneho čtyři puky, postarali se o to Ryan Getzlaf, Nate Thompson, Jamie McGinn a Andrew Cogliano. Frederik Andersen inkasoval pouze z hole Mikea Fishera.
Až v úvodu druhého prodloužení si Chicago zachovalo naději na splnění snu o obhajobě Stanley Cupu. O vítězství 4:3 na ledě St. Louis rozhodl probuzený kanonýr Patrick Kane (1+1), který v předchozích čtyřech zápase vyšel střelecky naprázdno. Chicago snížilo stav série na 2:3 i díky brankám Arťoma Anisimova, Artěmije Panarina (oba 1+1) a Mariána Hossy. Blackhawks měli k vítězství blíž už v základní hrací době, do třetí třetiny vstupovali s vedením 3:1, Blues ale dokázali dvoubrankové manko smazat zásluhou Robbyho Fabbriho (1+1) a Davida Backese, u obou gólů asistoval Alex Pietrangelo (0+3).

NY Rangers – Pittsburgh 0:5 (0:3, 0:1, 0:1) – stav série 1:3

Branky a asistence: – 1:09 Eric Fehr (Ben Lovejoy, Jevgenij Malkin), 7:11 Patric Hornqvist (Sidney Crosby, Jevgenij Malkin), 16:12 Conor Sheary, 24:00 Jevgenij Malkin (Sidney Crosby, Patric Hornqvist), 43:28 Jevgenij Malkin (Brian Dumoulin, Nick Bonino).
Střely na branku: NY Rangers 11-6-14=31, Pittsburgh 13-14-5=32. Přesilovky: 0/4 – 3/6. Diváci: 18006.
Brankáři: H. Lundqvist 18/14, A. Raanta (od 26:04) 14/13  – M. Murray 31/31.
Hvězdy utkání: Jevgenij Malkin, Matt Murray, Sidney Crosby (všichni PIT).
Česká účast: – .

Tampa Bay – Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) – stav série 4:1

Branky a asistence: 58:17 Alex Killorn (Ryan Callahan) – .
Střely na branku: Tampa Bay 8-6-10=24, Detroit 9-14-11=34. Přesilovky: 0/4 – 0/4. Diváci: 19092.
Brankáři: B. Bishop 34/34 – P. Mrázek 24/23.
Hvězdy utkání: Ben Bishop (TBL), Petr Mrázek (DET), Alex Killorn (TBL).
Česká účast: Andrej Šustr (15:24, 0+0), Ondřej Palát (19:26, 0+0) – .

Nashville – Anaheim 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) – stav série 2:2

Branky a asistence: 31:26 Mike Fisher (Colin Wilson, Shea Weber), – 1:02 Ryan Getzlaf (David Perron, Kevin Bieksa), 37:04 Nate Thompson (Rickard Rakell, Sami Vatanen), 38:56 Jamie McGinn (Chris Stewart), 56:52 Andrew Cogliano (Jakob Silfverberg).
Střely na branku: Nashville 7-16-8=31, Anaheim 7-12-6=25. Přesilovky: 0/6 – 0/5. Diváci: 17232.
Brankáři: P. Rinne 25/21 – F. Andersen 31/30.
Hvězdy utkání: Frederik Andersen, Nate Thompson (oba ANA), Mike Fisher (NSH).

St. Louis – Chicago 3:4pp (0:0, 1:3, 2:0 – 0:0, 0:1) – stav série 3:2

Branky a asistence: 32:29 Jaden Schwartz (Alex Pietrangelo, Colton Parayko), 46:57 Robby Fabbri (Alex Pietrangelo), 54:50 David Backes (Alex Pietrangelo, Robby Fabbri) – 31:32 Marián Hossa (Niklas Hjalmarsson), 35:24 Arťom Anisimov (Artěmij Panarin, Teuvo Teravainen), 39:59 Artěmij Panarin (Patrick Kane, Jonathan Toews), 83:07 Patrick Kane (Richard Pánik).
Střely na branku: St. Louis 6-14-14-12=46, Chicago 4-16-6-9=35. Přesilovky: 1/3 – 0/1. Diváci: 19956.
Brankáři: B. Elliott 35/31 – C. Crawford 46/43.
Hvězdy utkání: Patrick Kane (CHI), Robby Fabbri, Jaden Schwartz (oba STL).