Výsledky NHL z 27. dubna: Crosby dovedl Pens k výhře ve Washingtonu, Ottawa otočila zápas s Rangers

Ottawa porazila NY Rangers 2:1 a ujala se vedení v sérii druhého kola play off NHL. Do zápasu vstoupili lépe hosté, v čase 27:10 překonal Craiga Andersona kapitán Jezdců Ryan McDonagh, který potrestal vyloučení Codyho Ceciho. Senátorům se však podařilo otočit nepříznivé skóre a dotáhnout zápas k vítězství. Domácí vyslali na Henrika Lundqvista celkem 43 puků. Švédský gólman poprvé kapituloval 81 sekund před koncem druhé třetiny, kdy Ryan Dzingel zužitkoval přesilovou hru. Rozdílovou trefu vsítil v čase 55:49 Erik Karlsson.

Ottawa – NY Ranges 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Stav série: 1:0.
Branky a asistence: 38:39 Ryan Dzingel (Alex Burrows, Kyle Turris), 55:49 Erik Karlsson (Mike Hoffman, Marc Methot) – 27:10 Ryan McDonagh (Mats Zuccarello, Pavel Bučněvič).
Střely na branku: OTT 21-13-9=43, NYR 12-11-12=35. Přesilovky: 1/4 – 1/4. Aréna: Canadian Tire Centre (16 744 diváků).
Brankáři: Anderson 35/34 – Lundqvist 43/41.
Hvězdy utkání: Anderson, Karlsson, Dzingel (všichni OTT).
Česká účast: – .

V úvodním souboji hvězd včera předčil Sidney Crosby Alexandra Ovečkina. Kanadský centr vstřelil dvě branky a dovedl Pittsburgh k těsné výhře 3:2. Crosby v úvodu druhé části hry poslal Tučňáky do vedení 2:0, obě branky od sebe dělilo pouhých 52 sekund a v obou případech mu asistoval Patric Hornqvist.
Capitals ale zvedli hlavu a ještě do přestávky snížili zásluhou Ovečkina. Ve 49. minutě vyrovnal Jevgenij Kuzněcov a začínalo se od začátku. Nerozhodný stav 2:2 vydržel do 53. minuty, kdy vrátil vedení zpět na hokejky Penguins Nick Bonino. Dalších branek se diváci v ochozech washingtonské arény Verizon Centre už nedočkali.

Washington – Pittsburgh 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Stav série: 0:1.
Branky a asistence: 38:17 Alex Ovečkin (Lars Eller, T.J. Oshie), 48:05 Jevgenij Kuzněcov (Matt Niskanen) – 20:12 Sidney Crosby (Jake Guentzel, Patric Hornqvist), 21:04 Sidney Crosby (Patric Hornqvist, Olli Määttä), 52:36 Nick Bonino (Scott Wilson, Justin Schultz).
Střely na branku: WSH 6-13-16=35, PIT 4-11-6=21. Přesilovky: 0/0 – 0/2. Aréna: Verizon Center (18 506 diváků).
Brankáři: Holtby 21/18 – Fleury 35/33.
Hvězdy utkání: Bonino, Crosby (oba PIT), Ovečkin (WSH).