Výsledky NHL z 28. března: Palát přispěl gólem k vítězství Tampy, Washington vyhrál základní část

Trenér Jon Cooper označil to vítězství za nepříliš zasloužené, ale i takové se počítá. Hokejisté Lightning v pondělí zdolali Toronto 3:0 a v tabulce Atlantické divize se udrželi na úrovni vedoucí Floridy. Brankář Ben Bishop při šestnáctém shutoutu v kariéře předvedl 34 zákroků, Ondřej Palát skóroval popatnácté v sezóně.
Český útočník se v 15. minutě krátce po návratu z trestné lavice zapojil do akce spoluhráčů a ze vzduchu sklepl kotouč vyražený brankářem Javorových listů Garretem Sparksem po Stamkosově střele. Náskok 2:0 navýšil v polovině utkání obránce Victor Hedman, znovu za kapitánovy asistence.
Washington stvrdil svoji dominanci v základní části výhrou 4:1 nad Columbusem, po které ho už nikdo nemůže připravit o Prezidentovu trofej. Svěřenci Barryho Trotze zúročili svoji výraznou střeleckou převahu ve třetím dějství. Na jeho začátku jim vrátil vedení Tom Wilson, v závěrečných šesti minutách přidali další dvě trefy. Gólmana Bradena Holtbyho dělí dvě výhry od vyrovnání rekordu Martina Brodeura – 48 vítězství v sezóně.
Nejprve přihrávka zpoza brankové čáry, poté zastavení kotouče nohou pro spoluhráče – Martin Hanzal ve druhé třetině utkání mezi Arizonou a Calgary dvakrát připravil při přesilovce gólovou šanci pro Anthony Duclaira. Bohužel pro Kojoty to byly jediné dvě chvíle, kdy se mohli radovat. Na druhé straně vstřelil nováček také dvě branky a také jsme zaregistrovali dvě využité početní výhody, Flames zvítězili 5:2.
Už tenhle výsledek by San Jose stačil k potvrzení třetí pozice v Pacifické divizi a tedy k jistotě účasti v play off, Žraloci ale na pomoc zvenčí spoléhat nemuseli. Sami totiž stejným skóre porazili Los Angeles. Rozhodlo třetí dějství, v němž Joe Thornton potrestal Carterovo vyloučení a Justin Braun svým druhým gólem pečetil postup. Po jedné asistenci posbírali oba čeští hokejisté v dresu Sharks. Za Krále mířil do černého pouze Vincent Lecavalier.
Myšlenky prodloužit si sezónu se zatím nevzdávají v Coloradu, zvláště po včerejší výhře z Nashvillu. Avalanche během dvanácti minut vyhnali třemi trefami Pekku Rinneho na střídačku, ale nakonec se o výsledek ještě museli strachovat. V 53. minutě sice Shawn Matthias zvyšoval na 4:1, jenže Predátoři krátce poté dvěma góly v rozmezí 24 sekund přidali zápasu na dramatičnosti. Vyrovnání ovšem už nestihli, takže i oni si musí na potvrzení postupu počkat. Laviny jsou momentálně deváté s tříbodovým odstupem od osmé Minnesoty.
Na východě je situace „na hraně“ ještě vyrovnanější. Osmá Philadelphia i devátý Detroit zůstávají srovnáni na 87 bodech poté, co vyhrály své pondělní duely shodně 3:2. Ani v jednom případě to nebylo s klidnými nervy.
Vítězství Letců nad Winnipegem zařídil Claude Giroux čtrnáct sekund před vypršením nastaveného času, když mu při přečíslení vrátil kotouč Shayne Gostisbehere a domácí kapitán zamířil nad rameno Ondřeje Pavelce. Českého gólmana předtím Flyers překonali dvakrát v úvodu prostředního dějství, ale Tryskáčům se především díky Marku Scheifelemu (1+1) podařilo srovnat krok.
Rudá křídla v utkání s Buffalem málem promarnila dokonce třígólový náskok. V každé třetině skórovala jednou, naposledy tři minuty před sirénou, jenže o 71 sekund později už byl stav 3:2. Dvě branky vítězů připravil Henrik Zetterberg.

Tampa Bay – Toronto 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a asistence: 8. Blunden (Condra, Hedman), 15. Palát (Stamkos, Garrison), 27. Hedman (Stamkos, Condra).
Střely na branku: Tampa Bay 10-4-4=18, Toronto 13-14-7=34. Přesilovky: 0/3 – 0/7.
Brankáři: Bishop 34/34 – Sparks 15/18.
Hvězdy utkání: Bishop, Stamkos, Hedman (všichni TBL).
Česká účast: Ondřej Palát (15:47, +1, 2 střely, 1+0), Andrej Šustr (17:17, +1, 1 střela, 0+0) – Milan Michálek (17:35, 0, 2 střely, 0+0).

Arizona – Calgary 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Branky a asistence: 27. Duclair (Hanzal, Domi), 34. Duclair (Hanzal, Tanguay) – 2. Bennett (Ferland, Nakládal), 37. Bennett (Colborne, Ferland), 40. Monahan (D. Hamilton, Giordano), 52. Brodie (Monahan, Shinkaruk), 59. Colborne (Monahan, Grant).
Střely na branku: Arizona 5-11-8=24, Calgary 6-5-10=21. Přesilovky: 2/4 – 2/3.
Brankáři: Domingue 16/20 – Ortio 22/24.
Hvězdy utkání: Bennett (CGY), Duclair (ARI), Monahan (CGY).
Česká účast: Martin Hanzal (17:25, -1, 2 střely, 0+2), Zbyněk Michálek (21:08, 0, 1 střela, 0+0), Jiří Sekáč (12:44, -2, 2 střely, 0+0) – Michael Frolík (13:41, 0, 0 střel, 0+0), Jakub Nakládal (15:55, +1, 1 střela, 0+1).

San Jose – Los Angeles 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky a asistence: 13. Braun (Karlsson, Wingels), 28. Pavelski (Hertl, Burns), 45. Thornton (Pavelski, Burns), 57. Karlsson (Wingels, Polák), 60. Braun (Zubrus) – 10. Lecavalier (Martinez, McNabb), 36. Lecavalier (Lucic, Toffoli).
Střely na branku: San Jose 11-10-10=31, Los Angeles 9-15-8=32. Přesilovky: 1/2 – 1/3.
Brankáři: Jones 30/32 – Quick 26/30.
Hvězdy utkání: Pavelski, Thornton, Braun (všichni SJS).
Česká účast: Tomáš Hertl (15:53, +1, 2 střely, 0+1), Roman Polák (15:58, +1, 0 střel, 0+1).

Philadelphia – Winnipeg 3:2p (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky a asistence: 21. Streit (Couturier, Raffl), 26. Simmonds (Schenn, Giroux), 65. Giroux (Gostisbehere) – 27. Scheifele, 43. Wheeler (Scheifele).
Střely na branku: Philadelphia 12-9-9-2=32, Winnipeg 8-11-7-2=28. Přesilovky: 0/2 – 0/0.
Brankáři: Mason 26/28 – Pavelec 29/32.
Hvězdy utkání: Mason, Giroux (oba PHI), Scheifele (WPG).
Česká účast: Radko Gudas (19:32, 0, 5 střel, 0+0), Jakub Voráček (19:29, 0, 1 střela, 0+0) – Ondřej Pavelec.

Detroit – Buffalo 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a asistence: 19. Larkin (Zetterberg, Kronwall), 30. Sheahan, 58. Glendening (Zetterberg) – 58. Girgensons (Gionta, Ristolainen), 59. Reinhart (Nelson, R. O’Reilly).
Střely na branku: Detroit 12-9-8=29, Buffalo 5-4-11=20. Přesilovky: 1/5 – 0/3.
Brankáři: Howard 18/20 – Johnson 26/28.
Hvězdy utkání: Sheahan, Larkin, Glendening (všichni DET).
Česká účast: Petr Mrázek.

Washington – Columbus 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a asistence: 17. Williams (Carlson, Schmidt), 44. Wilson (Richards, Winnik), 55. Oshie (Niskanen, Bäckström), 58. Bäckström (Niskanen, Chimera) – 19. Atkinson (Campbell, Bourque).
Střely na branku: Washington 13-8-19=40, Columbus 12-4-6=22. Přesilovky: 1/5 – 0/3.
Brankáři: Holtby 21/22 – Bobrovskij 36/39.
Hvězdy utkání: Wilson, Oshie, Niskanen (všichni WSH).
Česká účast: –

Nashville – Colorado 3:4 (1:3, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 18. Smith (Forsberg), 55. Sissons (Salomäki, Järnkrok), 56. Josi (Forsberg) – 7. Comeau, 11. Landeskog (Söderberg, Comeau), 12. Skille (McLeod, Agozzino), 53. Matthias (Boedker).
Střely na branku: Nashville 12-7-16=35, Colorado 12-10-5=27. Přesilovky: 0/2 – 0/1.
Brankáři: Rinne 7/10, Hutton (od 11:40) 16/17 – Varlamov 32/35.
Hvězdy utkání: Landeskog (COL), Smith (NSH), Comeau (COL).

Edmonton – Anaheim 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 52. Jakupov (Hall, Draisaitl) – 5. Perry (McGinn, Rakell), 33. Pirri.
Střely na branku: Edmonton 10-9-9=28, Anaheim 9-9-7=25. Přesilovky: 0/3 – 0/4.
Brankáři: Talbot 23/25 – Gibson 27/28.
Hvězdy utkání: Gibson (ANA), Hall, Jakupov (oba EDM).