Výsledky NHL ze 14. března: Frolík hattrickem zastavil Blues

Vstřelit tři branky v utkání je kvalitní výkon sám o sobě. Vstřelit dvě z nich v oslabení už je excelentní počin. Přesně to se v pondělí podařilo Michaelu Frolíkovi. A protože ofenzivně naladěni byli i další  jeho spoluhráči z Calgary, odváželi si hokejisté St. Louis domů sedmigólový příděl, který se stal nevzhlednou tečkou jejich šestizápasové vítězné série.
Poprvé se český útočník prosadil v 17. minutě, když pro něho Mikael Backlund vybojoval puk ve vlastním pásmu a nastartoval ho do brejku. Skoro přesně o čtyřicet minut později při dalším oslabení udusil Frolík myšlenky Bluesmanů na případný zvrat dalším samostatným únikem, tentokrát po Giordanově pobídce. Hattrick zkompletoval o další tři minuty později střelou do opuštěné klece.
Třígólový večer prožili včera ještě další dva hráči. James Neal z Nashvillu se prakticky sám postaral o vítězství svého celku nad Edmontonem, své příspěvky si rozložil rovnoměrně do všech třetin. Pro kanadského útočníka se jednalo už o šestý hattrick v kariéře. Dvakrát jeho trefy vyrovnávaly pro Predátory nepříznivě se vyvíjející utkání, v závěrečném dějství už byl osamoceným střelcem.
To anaheimskému Jacobu Silfverbergovi se dostalo výrazné podpory od kamarádů a vlastně by se dalo říct, že kalifornské mužstvo by porazilo New Jersey i bez jeho tří branek a jedné nahrávky. Úvodní část hry i přes dvě přesilovky Devils skončila nulově, ve druhé položili Kačeři čtyřmi góly základ k vítězství 7:1. Brankář Ďáblů Keith Kinkaid, kterého vyhlásili třetí hvězdou minulého týdne, ve 47. minutě po šesté trefě Ducks přepustil místo náhradníkovi Danisovi.
Králi Jonathanu Quickovi se mezi tyčemi naopak vedlo výtečně. V Chicagu vynuloval obhájce titulu 32 zákroky a 41. shutoutem v kariéře se posunul do čela historické tabulky amerických brankářů v NHL před Franka Brimseka a Johna Vanbiesbroucka. Co ale bylo pro Kings důležitější, díky výhře 5:0 si na prvním místě Pacifické divize udrželi dvoubodový odstup od Anaheimu.
Florida promarnila příležitost vrátit se do čela Atlantické divize, když v poslední třetině zápasu s NY Islanders inkasovala třikrát v rozmezí pěti a půl minuty. Rozhodnutí padlo v čase 58:21 po bekhendové střele Cala Clutterbucka z ostrého úhlu. Jaromír Jágr nastoupil ke svému 1616. utkání v základní části, čímž se v historických tabulkách posunul na osmé místo před Larryho Murphyho.
V prvních pěti startech za Winnipeg od únorové výměny z Chicaga vyšel Marko Daňo naprázdno, v dalších čtyřech zaznamenal pět bodů. Mladému slovenskému útočníkovi prospěl přesun do druhé formace k Mathieuovi Perreaultovi a Alexandru Burmistrovi. Ve včerejším utkání s Vancouverem se tahle řada postarala o tři z pěti branek, Daňo dvě dal a na jednu nahrál.

Calgary – St. Louis 7:4 (2:2, 3:0, 2:2)

Branky a asistence: 11. Colborne (Bouma, Hamilton), 17. Frolík (Backlund), 26. Monahan (Gaudreau), 32. Giordano (Gaudreau, Hamilton), 34. Monahan (Hamilton, Jokipakka), 57. Frolík (Giordano), 60. Frolík (Monahan, Gaudreau).
Střely na branku: Calgary 9-14-9=32, St. Louis 8-9-18=35. Přesilovky: 1/3 – 1/4.
Brankáři: Ortio 31/35 – Allen 13/17, Nilsson (od 31:03) 14/12.
Hvězdy utkání: Monahan, Hamilton, Frolík (všichni CGY).
Česká účast: Michael Frolík (16:34, +2, 7 střel, 3+0), Jakub Nakládal (14:15, -1, 3 střely, 0+0).

Anaheim – New Jersey 7:1 (0:0, 4:1, 3:0)

Branky a asistence: 21. Cogliano (Silfverberg, Kesler), 24. Kesler (Manson, Cogliano), 26. Silfverberg (Manson, Stoner), 30. Silfverberg (Kesler, Cogliano), 43. Perry (Holzer, Rakell), 47. Ritchie (Holzer, Horcoff), 48. Silfverberg (Lindholm, Despres) – 22. Smith-Pelly (Kennedy, Moore).
Střely na branku: Anaheim 6-15-6=27, New Jersey 12-6-7=25. Přesilovky: 1/3 – 0/3.
Brankáři: Andersen 24/25 – Kinkaid 18/24, Danis (od 46:16) 2/3.
Hvězdy utkání: Silfverberg, Kesler, Cogliano (všichni ANA).
Česká účast: –

Edmonton – Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a asistence: 7. Eberle (McDavid), 21. Pakarinen (Draisaitl, Fayne) – 9. Neal (Bitetto, Johansen), 21. Neal (Weber, Järnkrok), 45. Neal (Ekholm, Järnkrok).
Střely na branku: Edmonton 7-12-11=30, Nashville 9-10-6=25. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Brossoit 22/25 – Rinne 28/30.
Hvězdy utkání: Neal, Josi (oba NSH), Draisaitl (EDM).

Vancouver – Winnipeg 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Branky a asistence: 49. McCann (Hamhuis, Tanev), 60. Virtanen – 5. Daňo (Myers, Perreault), 17. Myers, 38. Burmistrov (Perreault, Daňo), 43. Scheifele (Wheeler, Enström), 47. Daňo (Burmistrov, Chiarot).
Střely na branku: Vancouver 7-6-15=28, Winnipeg 10-10-9=29. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Markström 24/29 – Hutchinson 26/28.
Hvězdy utkání: Daňo, Myers, Burmistrov (všichni WPG).
Česká účast: Radim Vrbata (15:24, -1, 2 střely, 0+0).

Chicago – Los Angeles 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a asistence: 4. Versteeg (McNabb, Schenn), 4. Lucic (Versteeg, Kopitar), 36. Lecavalier (Lewis, Pearson), 52. Brown, 57. Toffoli (Schenn).
Střely na branku: Chicago 9-7-16=32, Los Angeles 11-9-5=25. Přesilovky: 0/6 – 0/2.
Brankáři: Crawford 20/25 – Quick 32/32.
Hvězdy utkání: Quick, Versteeg, Lucic (všichni LAK).
Česká účast: Tomáš Fleischmann (12:17, -1, 0 střel, 0+0), Michal Rozsíval (15:35, -2, 0 střel, 0+0).

NY Islanders – Florida 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky a asistence: 53. Okposo (Nielsen, Hamonic), 55. Bailey (Tavares, Cizikas), 59. Clutterbuck – 16. Barkov (Petrovic, Huberdeau), 29. Bjugstad (Barkov, Huberdeau).
Střely na branku: NY Islanders 5-6-17=28, Florida 11-7-7=25. Přesilovky: 0/2 – 1/2.
Brankáři: Greiss 23/25 – Luongo 25/28.
Hvězdy utkání: Clutterbuck, Okposo (oba NYI), Barkov (FLA).
Česká účast: – Jiří Hudler (12:33, -1, 1 střela, 0+0), Jaromír Jágr (19:51, 0, 1 střela, 0+0), Jakub Kindl (14:22, -1, 1 střela, 0+0).