Výsledky play off NHL z 20. května: Predátoři vybojovali v Anaheimu postupový mečbol

Hokejisté Nashvillu zvítězili v pátém konferenčním finále NHL na ledě Anaheimu 3:1 a ujali se vedení v sérii 3:2. První hvězdou utkání byl vyhlášen gólman Predátorů Pekka Rinne. Finský reprezentant sice inkasoval jako první když ho v 33. minutě překonal Chris Wagner, pak už ale za svá záda nepustil jediný puk, odolal 32 střelám Ducks a výrazně pomohl hostům k úspěchu.

Predators srovnali krok 41 sekund před koncem druhé části hry, brankáře Jonathana Berniera (po první třetině nahradil zraněného Gibsona) překonal Colin Wilson, jenž zužitkoval přesilovou hru při vyloučení Joshe Mansona.
Hráči Nashvillu strhli vedení na svou stranu v posledních devíti minutách. Nerozhodný stav zlomil v čase 51:01 Pontus Åberg, jenž tak oslavil svou premiérovou trefu v play off NHL a necelých 48 vteřin před závěrečnou sirénou pečetili výhru při power play soupeře Austin Watson.

Anaheim – Nashville 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Stav série: 2:3.
Branky a asistence: 32:46 Chris Wagner (Brandon Montour, Jakob Silfverberg) – 39:19 Colin Wilson (Colton Sissons, P.K. Subban), 51:01 Pontus Aberg (Filip Forsberg, Mattias Ekholm), 59:12 Austin Watson.
Střely na branku: ANA 10-13-10=33, NSH 10-11-8=29. Přesilovky: 0/4 – 1/2. Aréna: Honda Center (17 307 diváků).
Brankáři: Gibson 10/10, Bernier (od 20:00) 18/16 – Rinne 33/32.
Hvězdy utkání: Rinne, Aberg (oba NSH), Wagner (ANA).
Česká účast: Ondřej Kaše (8:44, 1 hit) – .