Výsledky z 3. května: Penguins chybí už jen jedna výhra k postupu, Ducks zvládli i druhý venkovní zápas a srovnali krok s Edmontonem

Už jen jedna výhra a hokejisté Pittsburghu budou v semifinále Stanley Cupu. I bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho (otřes mozku) dokázali Penguins v druhém domácím duelu vyhrát nad Washingtonem 3:2 a rázně vykročili za obhajobou titulu.

Aktivní Capitals sice svého soupeře jednoznačně přestříleli, ale domácí dali svěřencům trenéra Barryho Trotze lekci z produktivity. Základním stavebním kamenem úspěchu Pens byl opět Marc-Andre Fleury. Kanadský gólman si připsal 36 bezchybných zákroků, zatímco jeho protějšek Braden Holtby kryl 15 z 18 střel.
Ovečkin a spol sice dokázali smazat dvoubrankové manko, ale na vítězný gól Justina Schultze už odpověď nenašli. Série se tak za stavu 3:1 pro Pittsburgh přesouvá do hlavního města Spojených států amerických. Příští zápas je na programu v sobotu 6. května.

Pittsburgh – Washington 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Stav série: 3:1.
Branky a asistence: 4:39 Patric Hornqvist (Olli Määttä, Matt Cullen), 23:51 Jake Guentzel, 31:24 Justin Schultz (Jevgenij Malkin, Jake Guentzel) – 27:21 Jevgenij Kuzněcov (Justin Williams, Marcus Johansson), 28:33 Nate Schmidt (T.J. Oshie, Kevin Shattenkirk).
Střely na branku: PIT 9-4-5=18, WSH 12-17-9=38. Přesilovky: 1/5 – 0/4. Aréna: PPG Paints Arena (18 617 diváků).
Brankáři: Fleury 38/36 – Holtby 18/15.
Hvězdy utkání: Fleury, Hornqvist (oba PIT), Kuzněcov (WSH).
Česká účast: – .

Po nedělní výhře 6:3 dokázali Kačeři z Anaheim zvítězit nad Edmontonem i ve druhém venkovním duelu a po výsledku 4:3 v prodloužení srovnali stav série na 2:2 na zápasy. Hosté měli k vítězství blíž už v základní hrací době, když po dvou třetinách vedli 3:2.
O svůj těsný náskok přišli až v 59. minutě, vyrovnávací trefu zařídil při power play dvaadvacetiletý forvard Edmontonu Drake Caggiula. Byla to jeho první branka v play off v kariéře.
Prodloužení netrvalo dlouho, po 45 sekundách jej rozhodl švédský útočník Jakob Silfverberg, asistenci si připsal Ryan Getzlaf. Kapitán Anaheimu měl prsty ve všech brankách svého týmu (2+2) a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Edmonton – Anaheim 3:4pp (2:0, 0:3, 1:0 – 0:1)

Stav série: 2:2.
Branky a asistence: 15:38 Milan Lucic (Leon Draisaitl, Mark Letestu), 17:43 Connor McDavid (Patrick Maroon, Leon Draisaitl), 58:18 Drake Caggiula (Patrick Maroon, Ryan Nugent-Hopkins) – 21:37 Ryan Getzlaf (Brandon Montour), 25:33 Rickard Rakell (Corey Perry, Ryan Getzlaf), 34:25 Ryan Getzlaf, 60:45 Jakob Silfverberg (Ryan Getzlaf).
Střely na branku: EDM 16-5-11-0=32,  ANA 10-21-7-1=39. Přesilovky: 1/3 – 0/4. Aréna: Rogers Place (18 347 diváků).
Brankáři: Talbot 39/35 – Gibson 32/29.
Hvězdy utkání: Ryan Getzlaf, Silfverberg (oba ANA), Caggiula (EDM).
Česká účast: – Ondřej Kaše (2:03, 1 střela, 1 zbl. střela).