Výsledky z 5. května: Jaškin se Sobotkou pomohli Blues odvrátit první mečbol Nashvillu

Hokejisté St. Louis zvítězili i s přispěním českých útočníků Dmitrije Jaškina a Vladimíra Sobotky 2:1 nad Nashvillem a snížili stav série druhého kola play off NHL na 2:3. Jaškin si první start v letošní nadstavbové části soutěže osladil jednou trefou do černého, Sobotka mu na ni přihrál.
Jaškin nahradil v sestavě Blues zraněného Alexandra Steena a za důvěru se odvděčil výkonem, který mu vynesl ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Autorem rozdílové branky byl v úvodu poslední třetiny Jaden Schwartz, gólmana Jakea Allena překonal pouze James Neal, jenž ve 34. minutě zužitkoval přesilovou hru.

St. Louis – Nashville 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Stav série: 2:3.
Branky a asistence: 25:43 Dmitrij Jaškin (Alex Pietrangelo, Vladimír Sobotka), 40:25 Jaden Schwartz (Colton Parayko) – 33:50 James Neal (P.K. Subban, Roman Josi).
Střely na branku: STL 9-10-13=32, NSH 6-8-8=22. Přesilovky: 0/5 – 1/3. Aréna: ( diváků).
Brankáři: Allen 22/21 – Rinne 32/30.
Hvězdy utkání: Allen, Jaškin, Schwartz (všichni STL).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (15:46, +1, 8 střel, 2 zbl. střely, 4 hity, 1+0), Vladimír Sobotka (16:19, +1, 1 střela, 1 hit, 0+1) – .

Bude vás zajímat:

Anaheim – Edmonton 4:3pp (0:0, 0:3, 3:0 – 0:0, 1:0)

Stav série: 3:2.
Branky a asistence: 56:44 Ryan Getzlaf (Jakob Silfverberg), 57:19 Cam Fowler (Jakob Silfverberg, Corey Perry), 59:45 Rickard Rakell (Cam Fowler, Corey Perry), 86:57 Corey Perry (Rickard Rakell, Ryan Getzlaf) – 20:15 Leon Draisaitl (Adam Larsson, Oscar Klefbom), 22:55 Connor McDavid (Mark Letestu, Ryan Nugent-Hopkins), 32:28 Drake Caggiula (Kris Russell, Connor McDavid).
Střely na branku: ANA 13-9-22-20=64, EDM 7-10-12-9=38. Přesilovky: 0/4 – 1/3. Aréna: Honda Center (17 358 diváků).
Brankáři: Gibson 38/35 – Talbot 64/60.
Hvězdy utkání: Getzlaf, Silfverberg (oba ANA), Caggiula (EDM).