Výsledky z 6. května: Turris gólem v prodloužení posunul Ottawu k mečbolu, Ovečkin a spol. odvrátili vyřazení

Hokejisté Ottawy vydřeli v pátém utkání druhého kola play off National Hockey League vítězství nad NY Rangers 5:4 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 3:2. Na triumfu domácího celku se podílelo pět různých střelců. Autorem rozdílové trefy se stal v 67. minutě kanadský útočník Kyle Turris, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Na tři branky Senátorů přihrál švédský obránce Erik Karlsson. Na straně poražených se nejvíce dařilo Jimmy VeseyoviJesperu Fastovi (oba 1+1).

Ottawa – NY Rangers 5:4pp (1:2, 2:1, 1:1 – 1:0)

Stav série: 3:2.
Branky a asistence: 6:03 Mark Stone (Chris Wideman, Zack Smith), 28:17 Mike Hoffman (Clarke MacArthur, Erik Karlsson), 28:50 Tom Pyatt (Zack Smith), 58:34 Derick Brassard (Clarke MacArthur, Erik Karlsson), 66:28 Kyle Turris (Alex Burrows, Erik Karlsson) – 4:07 Jesper Fast (Brendan Smith, Kevin Hayes), 5:13 Nick Holden (Jimmy Vesey), 37:49 Ryan McDonagh (Michael Grabner, Jesper Fast), 52:48 Jimmy Vesey (Brady Skjei, Derek Stepan).
Střely na branku: OTT 15-8-8-6=37, NYR 10-13-10-0=33. Přesilovky: 0/3 – 0/3. Aréna: Canadian Tire Centre (19 082 diváků).
Brankáři: Anderson 33/29 – Lundqvist 37/32.
Hvězdy utkání: Turris, Brassard (oba OTT), Vesey (NYR).
Česká účast: – .

Washington i díky gólu Alexandra Ovečkina zužitkoval výhodu domácího ledu, porazil Pittsburgh 4:2 a snížil stav série na 2:3. Tučňáci, v jejichž sestavě už nechyběl uzdravený kapitán Sidney Crosby (otřes mozku), vedli po dvou třetinách 2:1, nakonec ale museli spolknout hořkou porážku. O těsný náskok hostů se postarali Carl Hagelin a Phil Kessel, u jehož přesilovkové trefy asistoval Crosby.
Capitals oživili své naděje na postup do finále Východní konfernce v poslední třetině, kterou vyhráli 3:0. Ve 43. minutě zavelel k obratu Nicklas Bäckström. V čase 47:20 překonal Marca-Andre Fleuryho ruský útočník Jevgenij Kuzněcov a 27 sekund později upevnil vedení domácího celku jeho krajan Alexandr Ovečkin. Gólman Braden Holtby podpořil spoluhráče dvaceti bezchybnými zákroky.

Washington – Pittsburgh 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Stav série: 2:3.
Branky a asistence: 19:30 Andre Burakovsky (Kevin Shattenkirk, Lars Eller), 42:49 Nicklas Bäckström (Andre Burakovsky), 47:20 Jevgenij Kuzněcov (Marcus Johansson, John Carlson), 47:47 Alexandr Ovečkin (Lars Eller, Nate Schmidt) – 10:24 Carl Hagelin (Nick Bonino, Ron Hainsey), 24:20 Phil Kessel (Jevgenij Malkin, Sidney Crosby).
Střely na branku: WSH 12-6-14=32, PIT 7-3-12=22. Přesilovky: 0/3 – 1/2. Aréna: Verizon Center (18 506 diváků).
Brankáři: Holtby 22/20 – Marc-Andre Fleury 32/28.
Hvězdy utkání: Bäckström, Burakovsky, Holtby (všichni WSH).