William Karlsson chce šestkrát vyšší plat

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      3. 8. 2018 10:56     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem William Karlsson chce šestkrát vyšší plat  

Fanda NHL

Útočník Vegas William Karlsson se snaží ze své životní formy vytěžit maximum. Podle informací Chrise Johnstona ze stanice Sportsnet bude v arbitráži naplánované na sobotu po klubu požadovat 6,5 mil. dolarů, zatímco Golden Knights mu nabízí 3,5. V uplynulém ročníku pobíral pouze milión.

Pětadvacetiletý Švéd odehrál v minulé sezóně 82 zápasů základní části s bilancí 43 gólů a 35 asistencí, ve 20 soubojích play-off přidal dalších sedm přesných zásahů a osm přihrávek.

Z TÁBORA KNIGHTS: Rytíř Reaves: netrápí nás velká ega, máme na to vyhrát Stanley Cup

Mistr světa z roku 2017 se letos dočkal také Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hokejistu a se 49 plusovými body byl nejlepším hráčem ligy.

V předešlých 183 duelech své kariéry v NHL, v nichž hájil barvy Anaheimu a Columbusu, přitom dohromady nasbíral jen 50 bodů.

Vegas si ponechalo pod platovým stropem 13 mil. a má prostor nabídnout Karlssonovi lukrativní kontrakt. Pokud hokejistovi arbitrážní soudce v jeho požadavku vyhoví, zařadí se Karlsson po boku Dereka Stepana a svého spoluhráče Paula Stastneho jako 20. nejlépe placený centr NHL a nechal by za sebou i taková jména jako Nathan MacKinnon, Mark Scheifele nebo Sean Monahan.

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE: OTÁZKA ZDE

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.