William Nylander se stal nejlepším nováčkem NHL za říjen

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      2. 11. 2016 11:05    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem William Nylander se stal nejlepším nováčkem NHL za říjen  

Kdo čekal, že nejlepším nováčkem měsíce října v National Hockey League budou dva nejvýše draftovaní hráči Auston Matthews (Toronto) a Patrik Laine (Winnipeg), musel být zklamaný. Prestižní ocenění si svými výkony vysloužil finský hokejista William Nylander (Toronto).

Dvacetiletý centr Maple Leafs zaznamenal v devíti zápasech jedenáct kanadských bodů za čtyři branky a sedm asistencí. Rodák z Calgary byl mezi začátečníky zámořské profiligy nejlepším nahrávačem a zároveň i nejproduktivnějším hráčem.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Syn bývalého hráče NHL Michaela Nylandera si připsal první dva body v NHL v kariéře hned v úvodním utkání proti Ottawě a o týden později vstřelil Winnipegu první gól. Nejvíc o sobě dal vědět v pátém duelu na ledě Chicaga, který ozdobil dvěma brankami.

Při výběru nejlepšího nováčka úvodního měsíce nové sezóny NHL mu členové hodnotící komise dali přednost před dalšími čtyřmi mladíky – Auston Matthews (Toronto, 9 utkání, 6+4), Patrik Laine (Winnipeg, 9 utkání, 6+2), Travis Konecny (Philadelphia, 10 utkání, 1+6) a Jimmy Vesey (NY Rangers, 9 utkání, 5+1).

Nylanderova bilance v měsíci říjnu:

12. říjen, Ottawa – Toronto 4:5pp, Nylander 0+2
15. říjen, Toronto – Boston 4:1, Nylander 0+0
19. říjen, Winnipeg – Toronto 5:4pp, Nylander 1+1
20. říjen, Minnesota – Toronto 3:2, Nylander 0+1
22. říjen, Chicago – Toronto 5:4sn, Nylander 2+0
25. říjen, Toronto – Tampa Bay 3:7, Nylander 1+1
27. říjen, Toronto – Florida 3:2, Nylander 0+0
29. říjen, Montreal – Toronto 2:1, Nylander 0+1
30. říjen, NY Islanders – Toronto 5:1, Nylander 0+1

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.