Z angažmá ve Philly jsem nadšený, říká Kevin Hayes

Přidal  Roman Blaha   do  , ,      4. 10. 2019 14:43     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Z angažmá ve Philly jsem nadšený, říká Kevin Hayes  

V létě byl jedním z nejžádanějších hráčů na trhu. Philadelphia získala jeho práva na začátku června od Winnipegu a nedlouho poté se Kevin Hayes Letcům upsal na sedm let. Smlouva má hodnotu 49, 98 milionu dolarů s ročním cap hitem 7, 14 milionu.Je zřejmé, že útočník, který strávil čtyři roky na Boston College a poté skoro pět sezón v dresu New York Rangers, bude muset ve Philly dokázat, že si takové peníze zaslouží.

Gratuluji k nové smlouvě. Jak se vám ve Philly zatím líbí?

Všechno je super – město, klub, hráči, trenéři i zaměstnanci. Všichni se ke mě chovají skvěle. Já jsem chtěl hlavně do vítězného týmu. Ve Philadelphii je výborné jádro zkušenějších hráčů a taky dost zajímavých mladíků, což je dobrý mix. Mám možnost si tu zahrát s opravdu dobrými hráči. Jsem z toho vážně nadšený.

Jak jste si zvykl na nové prostředí a kouče?

AV byl jedním z důvodů, proč jsem podepsal právě zde. Jsem celkem zvyklý na styl, jaký teď praktikujeme, což je pro mě fajn. Určitě mi to hodně pomáhá.

Fanshop týmu

V sestavě máte taky jednoho českého hráče. Už jste dostatečně poznal Jakuba Voráčka?

Je neuvěřitelný. Jake je hrozně pohodový kluk. V kabině se stará o své spoluhráče a vedle toho na sobě taky tvrdě pracuje. Tady to s ním bylo moc fajn, je s ním vážně zábava.

Jak se těšíte na večerní duel?

Určitě to bude dobrý zápas a pro nás to bude velká zábava. Je zajímavé si zahrát v jiné zemi, ale jakmile vyjedeme na led, je to jen další zápas. Hraje se o dva body a snad je získáme my.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.