Z třetí ligy až do NHL? Reprezentační novic je v hledáčku zámořských klubů

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      10. 5. 2018 12:51    Komentář  

Český obránce Michal Moravčík zažívá výjimečnou sezónu okořeněnou reprezentační premiérou. Jeho výkonu si navíc začínají všímat i za oceánem.

Třiadvacetiletý klatovský rodák, který byl v posledním ročníku stabilním členem extraligového týmu HC Plzeň, odjížděl na mistrovství světa do Kodaně jako velká neznámá. Na šampionátu se ale předvádí v nejlepším možném světle a to i navzdory tomu, že se jedná o jeho první účast na velkém mezinárodním turnaji.

V národním týmu se pak objevil poprvé až v rámci příprav na vystoupení v Dánsku.

Moravčík, který ještě loni střídavě nastupoval v třetiligových Klatovech, je k tomu po dvoubodovém představení (1+1) v duelu se Švýcarskem (video ZDE) neproduktivnějším českým zadákem na mistrovství. Svým příspěvkem v zápase proti houževnatému soupeři velkou měrou přispěl k dramatickému obratu vývoje skóre a byl jedním z nejvýraznějších Čechů na ledě.

Jeho výkonnostní vzestup pochopitelně zaujal také v NHL. Podle hráčského agenta Allana Walshe se dostal do hledáčku rovnou několika klubů ze slavné soutěže. Bližší informace známá persona z hokejového trhu zatím bohužel nepřidala.

Už teď je však jisté, že se reprezentace může stát pro jednoho plzeňského odchovance odrazovým můstkem do světa velkého hokeje.

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.