Za Habs naskočí v play-off i vycházející hvězda

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      27. 6. 2020 11:41     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Za Habs naskočí v play-off i vycházející hvězda  

Jesperi Kotkaniemi se zúčastní tréninkového kempu Canadiens jako plnohodnotný člen. Zprávu o uzdravení mladého útočníka přinesl Arpon Basu z portálu The Athletic.

19letý prospekt byl 6. března hospitalizován poté, co si v zápase záložního celku v AHL poranil slezinu. Na začátku června pak podstoupil v rodném Finsku kompletní prohlídku, která ukázala, že je orgán vyléčený.

Talentovanému forvardovi bylo už v dubnu dovoleno trénovat, stále se však měl šetřit. Nyní má být již plně připraven i pro předkolo play-off.

Kotkaniemi odehrál v této sezóně NHL 36 zápasů, ve kterých nasbíral šest branek a dvě asistence. V minulém – svém nováčkovském ročníku – naskočil do 79 duelů s bilancí 11 gólů a 34 bodů.

Habs Seveřana draftovali v roce 2018 z celkového třetího místa.

Montreal čeká v předkole rozšířeného play-off Pittsburgh.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.