Začátek sezóny se odsouvá. Ondřej Kaše má otřes mozku

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      3. 10. 2018 11:51     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Začátek sezóny se odsouvá. Ondřej Kaše má otřes mozku  

Fanshop týmuDvaadvacetiletý Ondřej Kaše, jenž po loňské sezoně podepsal nový tříletý kontrakt v hodnotě 7,8 milionů dolarů, řeší před začátkem letošního ročníku velkou nepříjemnost. V přípravném utkání s Los Angeles Kings totiž utrpěl otřes mozku, informoval o tom jeho současný klub Anaheim Ducks.

Povaha zranění bývalého útočníka Chomutova je velmi ošemetná. Týmoví lékaři si zatím netroufli odhadnout, kdy bude talentovaný křídelník schopen znovu nazout brusle a nastoupit do utkání.

Incident, ze kterého si Kaše kromě otřesu mozku odnesl i zkrvavený nos se odehrál v posledním zápase přípravy. Do Ondřeje Kašeho se pustil obránce Králů Drew Doughty. Nelíbilo se mu, jak Čech zajel do brankáře. Ondřej Kaše se s kanadským bekem viditelně nechtěl pustit do potyčky, za chvíli se k oběma připojili i obránci Denis Seidenberg a Brandon Montour.

Kašeho zranění je dalším v řadě, se kterým se před ostrým startem sezóny musí vyrovnat tým vedený Randym Carlylem. Operace menisku na přibližně pět měsíců vyřadí někdejšího nejlepšího střelce NHL Correyho Perryho, dlouhodobé problémy s kyčlí zase komplikují návrat na kluziště elitnímu centrovi Ryanu Keslerovi.

Titulní foto: Icon Sportswire
Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz