Zach Werenski už je pod smlouvou. Za tři roky si vydělá 15 milionů

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      9. 9. 2019 19:14     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zach Werenski už je pod smlouvou. Za tři roky si vydělá 15 milionů  

Fanshop týmuColumbus Blue Jackets podepsali smlouvu s omezeně volným hráče Zachem Werenskim. Dvaadvacetiletý obránce připojil svůj podpis pod tříletou dohodu v hodnotě 15 milionů dolarů. Doposud si mladý bek připsal v dresu Modrokabátníků 128 bodů v 237 utkáních.

Nová Werenskiho smlouva vyprší po sezoně 2021-2022. Američan poté zůstane omezeným volným hráčem. Prodloužení spolupráce alespoň částečně ulevil Columbusu, který už toto léto přišel o Matta Duchena, Arťemije Panarina a Sergeje Bobrovského.

V současnosti zbývá Columbusu podle serveru CapFriendly 10,76 milionů dolarů pod platovým stropem, aby mohli nahradit zmíněnou trojici hvězd.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz