Zachův premiérový gól v NHL zajistil Devils bod, Jágr skvělou akcí okouzlil fanoušky i komentátory

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      4. 11. 2016 12:36     Komentář

Včera jsme vás informovali o tom, že je trenér John Hynes s dosavadními výkony Pavla Zachy velmi spokojený a pravděpodobně jej nestihne osud odeslání zpátky mezi juniory. V noci český útočník potvrdil, že jeho sebevědomí roste a vstřelil svůj první gól v NHL. Devils nakonec přinesl aspoň bod, druhý získala domácí Florida v prodloužení.

Zacha odehrál 21 střídání, celkem 17 minut a 19 sekund. Na ledě byl už u první branky, kdy rozehrával akci v přesilové hře, kterou zakončil Travis Zajac. Sám se pak prosadil čtyři minuty před koncem základní hrací doby, kdy jej krásnou přihrávkou vyzval ke skórování Beau Bennett a Zacha přesnou ranou pod víko srovnal na 3:3.

„V ten moment to byl moc dobrý, pocit, protože jsme srovnali na 3:3,“ řekl český mladík. „Cítil bych se ale mnohem lépe, kdybychom vyhráli.“

Bude vás zajímat:

Domácí si nakonec zápas, v němž po většinu herního času vedli, utéct nenechali. Tři čtvrtě minuty před koncem prodloužení rozhodl svým druhým gólem v utkání a šestým v sezóně Vincent Trocheck.

Stejnému hráči nahrával na jeho první trefu večera Jaromír Jágr a byla to nádherná akce. Číslo 68 ve 45. minutě opět okouzlilo komentátory, když si krásně sjelo od mantinelu mezi kruhy, odkud Jágr poslal puk úplně volnému Trocheckovi. Ten bez potíží zvýšil na 3:1.

Jágr odehrál 1640. utkání v základní části NHL a v dané statistice se osamostatnil na šesté příčce historického pořadí. Před sebou už má jen Gordieho Howea (1767 zápasů), Marka Messiera (1756), Rona Francise (1731), Marka Recchiho (1652) a Chrise Cheliose (1651). „To je prostě Jaromír Jágr. Pořád na to má,“ konstatoval Trocheck.

Rozhodující okamžik si Trocheck nachystal do závěru prodloužení. Reilly Smith jej vyslal do úniku, který Trocheck sám zakončil. Z pravé strany se rozhodl místo přihrávky v přečíslení dva na jednoho pro střelu, kterou sice brankář Schneider vyrazil, útočník Panthers se ale dostal k dorážce.

„Jeli jsme na ně ve třech, měl jsem tam prostor, tak jsem vystřelil,“ řekl autor vítězné branky. „Schneider je dobrý brankář, poprvé zasáhl, pak se ke mně ale dostal puk znovu a já ho dorazil.“

První gól domácích vstřelil ve 13. minutě v přesilovce Aaron Ekblad. Pro talentovaného zadáka, který v létě podepsal lukrativní mnohaletou smlouvu, to byl teprve druhý bod v jedenáctém zápase (2+0). Na 2:0 pak vstřelil ve 27. minutě taktéž v přesilovce Denis Malgin. Talentovaný devatenáctiletý Švýcar se trefil podruhé v sezóně.

Panterům se v loňské sezóně prodloužení nedařilo, vyhráli jediné ze sedmi případů. Letos zvládli nastavený čas úspěšně už podruhé, pokaždé proti New Jersey. Na úvod sezóny vyhráli 2:1, ve čtvrtek 4:3. James Reimer, který tentokrát nahradil v bráně Floridy Roberta Luonga, pochytal 33 střel hostů.