Zajímavý trejd mezi Minnesotou a Nashvillem. Místa si měnili Fiala s Granlundem

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      25. 2. 2019 21:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zajímavý trejd mezi Minnesotou a Nashvillem. Místa si měnili Fiala s Granlundem  

Fanshop týmuLetošní uzávěrka přestupů nabírá na obrátkách. Dva borci poprvé v kariéře v NHL měnili dres. Švýcarský forvard Kevin Fiala oblékne nově dres Minnesoty Wild, finský útočník Mikael Granlund zase dres Predators.

Dvaadvacetiletý Švýcar odehrál v dresu Predators 204 utkání, další tedy přidá v Minnesotě. V současnosti je v posledním roce svého tříletého kontraktu na 1,363 milionů dolarů, poté bude omezeně volným hráčem. Letos ale zatím pokulhává v defenzivní činnosti, když má v kolonce účasti na ledě hodnotu -11.

Mikael Granlund má na rozdíl od Fialy smlouvu ještě na příští sezonu. Vynese mu 5,75 milionů dolarů. Letos už nasbíral 49 bodů v 63 utkáních.

 

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz