Zbořil a Hájek začnou novou sezónu v Kometě Brno

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 9. 2020 19:27     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zbořil a Hájek začnou novou sezónu v Kometě Brno  

Hokejisty Brna posílí na úvod extraligy při posunutém začátku startu nové sezony NHL obránci Jakub Zbořil z Bostonu a Libor Hájek z New Yorku Rangers.

23letý Zbořil byl v kádru Bruins pro play off v ‚bublině‘ v Torontu, ale do sestavy se nedostal. Stejně tak o rok mladší Hájek figuroval na soupisce Rangers, ale do soutěžních zápasů nezasáhl a představil se jen v jediném přípravném utkání před restartem NHL.

Pro Zbořila se bude jednat o extraligovou premiéru. Za Bruins, kteří jej draftovali v roce 2015 v prvním kole na 13. pozici, sehrál v NHL dva duely v sezoně 2018/19.

Hájek za Kometu v sezoně 2014/15 stihl v extralize 24 zápasů a připsal si jednu asistenci. Potom odešel do WHL, kde nastupoval za Saskatoon a Reginu. V NHL jej v roce 2016 draftovala ve druhém kole na 37. místě Tampa Bay a Rangers na něj získali práva v únoru 2018.

Za klub z Manhattanu stihl naskočit v NHL do 33 duelů, v nichž si připsal si šest bodů za gól a pět přihrávek. Z toho v uplynulém ročníku to bylo 28 zápasů a pět asistencí.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.