Zbořila přibrzdilo zranění, dohání kondici

Přidal  Pavel Krupička   do  , ,      20. 7. 2015 8:41     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zbořila přibrzdilo zranění, dohání kondici  

Po nedávném podpisu smlouvy s Bostonem je Jakub Zbořil zase o kousek blíž kcesivnhl-logo-150x150-3e splnění svého snu. Dobře však ví, že reputace třináctého muže draftu mu místo na soupisce nezajistí, je třeba ji podpořit dobrými výkony v přípravném kempu. Na nováčkovské soustředění Medvědů dorazil kvůli pauze způsobené zraněním kolena v ne zrovna ideální kondici a bylo to znát.

"Moc jsem na sobě nepracoval, takže jsem trochu přibral," uzná sebekriticky. "Už je to ale lepší."

Jay Pandolfo, který rozvojový kemp vedl, hned českému obránce připomněl jeho povinnosti vůči klubu. "Něco od hráčů očekáváme. Nikdy nebyl ve velkém klubu, takže je to pro něho nové, kluci si navíc v osmnácti myslí, že můžou jíst a dělat si, co chtějí. Když se ale dostanete na tuhle úroveň, musíte se o sebe víc starat i mimo led a to je jedna z věcí, ve které se musí zlepšit."

Pokud jde o vystoupení mezi mantinely, ke Zbořilovi nebyly větší výhrady.

"Na ledě vypadá hokej v jeho podání snadný. Jakub je elegantní bruslař, který si rozumí s pukem. Dobře brání, protože je je výborný bruslař," tvrdí Pandolfo v rozhovoru pro list Boston Herald. "Pořád se ale má co učit. Přišel sem jako naše jednička draftu, což mu trochu otevřelo oči. Promluvili jsme si s ním a on ví, co je potřeba udělat, aby se zlepšil."

Kolektivní smlouva upravující postavení mladíků přicházejících z kanadských juniorských soutěží staví před odchovance brněnské Komety dvě možné cesty. Buď si na podzim vybojuje místo v základní sestavě Bruins nebo se vrátí do Saint John v QMJHL.

"Možná se stane zázrak, kdo ví. Myslím si ale, že se na další sezónu ještě vrátím do Saint John," odtuší Zbořil. "Podpis smlouvy mi přidal na sebedůvěře, protože Bruins ukázali, že mi věří. Stojím před velkou výzvou ukázat, že si to zasloužím. Jsou hráči, kteří nebyli draftovaní a přesto jsou dobří. Musím o místo tvrdě bojovat."

Jak se na podzimní velký kemp Medvědů těší?

"Teď jsem z té myšlenky trochu vyděšený, protože nejsem v nejlepší formě, ale budu na sobě pracovat a určitě přijdu do kempu natěšený," uzavírá Jakub Zbořil.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.