Zdejší fanoušci jsou skvělí, smeká Patrick Kane

Přidal  Roman Blaha   do  , ,      3. 10. 2019 21:23     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdejší fanoušci jsou skvělí, smeká Patrick Kane  

Ve sbírce má tři prsteny za triumf ve Stanley Cupu, olympijské stříbro a taky řadu individuálních cen, mezi nimiž nechybí prestižní Hart Trophy či Art Ross Trophy.

V roce 2010 to byl právě on, kdo v prodloužení šestého duelu vystřelil po předlouhých letech pohár pro Chicago. Shodou okolností se tak stalo v sérii proti Philadelphii, což je zítřejší soupeř Blackhawks v Praze.

Po čtvrtečním tréninku se Patrick Kane rozpovídal v šatně před skupinou zámořských novinářů. „Užíváme si to tady každý den a zítra chceme vyhrát,“ hlásil do nastavených mikrofonů.

Evropské příznivce nejrychlejší kolektivní hry si nemohl vynachválit. „Je fajn vidět, že tu lidé hokej milují. Bylo to znát už na dnešním tréninku. Zdejší fanoušci jsou skvělí, jako všude v Evropě. Už jsem hrál na Slovensku, ve Finsku, teď jsem v Praze. Všude byli fandové skvělí,“ chválil.

„Pro místní lidi je hokej jedním z nejoblíbenějších sportů, pokud není ten úplně nejoblíbenější. Berou hokej vážně a rozumí mu, což je bezva. Doufám, že zítra vytvoří dobrou atmosféru a všichni si to užijí,“ dodal americký reprezentant.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.