Zhmožděný Ekblad se tvrdě opřel do Domiho. Osočil také ligu

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      22. 9. 2018 6:35    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zhmožděný Ekblad se tvrdě opřel do Domiho. Osočil také ligu  

Aaron Ekblad si v pátek před novináři pustil pusu na špacír. Při otázce žurnalistů, jak se dívá na ránu od Maxe Domiho a jeho následnou suspendaci, si nebral servítky.

„Je to hloupé. Myslím si, že tohle může udělat jen hlupák,“ rozpovídal se obránce Panthers s viditelnými podlitinami v obličeji. „Koneckonců je to hokej, takže skóre se časem urovná.“
Ekblad byl montrealským forvardem napaden úderem do tváře ve třetím dějství středečního přípravného duelu. Domi byl za faul potrestán dvěma minutami a přídavkem i vyloučením do konce zápasu (na video se podívejte ZDE).

Za svůj přestupek byl syn známého bouřliváka také dodatečně suspendován do konce přípravného období. Ekblad však s rozhodnutím není spokojený.

„Nechci to příliš komentovat, ale považuju to za chybu,“ narážel hvězdný bek na skutečnost, že trest nepokryl ani jedno utkání ostré sezóny.

K incidentu se tentýž den vyjádřil i Domi. Za zákrok bere plnou zodpovědnost.

„Je to těžká situace pro všechny zúčastněné. Cítím se provinile. Není to způsob, jakým bych chtěl hrát. V žádném případě jsem mu nechtěl ublížit (…). Doufám, že bude v pořádku,“ nechal se slyšet kontroverzní útočník.

Panthers a Canadiens se v příštím ročníku utkají celkem čtyřikrát. První střet je na programu 28. prosince na Floridě.

Fanda NHL

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.