Životní večer pro Pata Maroona

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      8. 5. 2019 12:16     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Životní večer pro Pata Maroona  

Fanshop týmu

Byla to noc, na kterou útočník Blues Pat Maroon nikdy nezapomene.

Rodák ze St. Louis vystřelil svému týmu výhru ve druhém prodloužení sedmého zápasu série proti Dallasu a postup do konferečního finále před svými přáteli a rodinou.

„Největší gól mé kariéry, úžasný moment,“ řekl Maroon po utkání pro kanadskou stanici Sportsnet.

„Emočně to pro mě bylo jako na houpací dráze celý rok, a teď jsem dal takhle důležitou branku před zraky svého rodného města, synem, přítelkyní a rodinou..,“ pokračoval 31letý křídelník.

Maroonovův syn Anthony, který z hlediště sledoval, jak jeho otec vsítil nejvýznamnějsí branku v 51leté historii Blues, se neubránil slzám.

„Všichni začali najednou skandovat. Kamarád se otočil a řekl ‚To je tvůj táta!‘. A v ten moment jsem začal plakat,“ svěřil se Anthony po zápase novinářům.

Maroon podepsal 10. července se St. Louis roční kontrakt na 1,75 mil. dolarů poté, co o něj ostatní celky nejevily příliš zájmu. A ani ne rok nato se z něj stal hrdina.

„Jsem pyšný na tohle město. Jsem pyšný, že můžu oblékat každý večer tento dres. Jsem pyšný, že můžu takhle makat před těmito fanoušky a pro tyto kluky, kteří si to zaslouží,“ cituje hráčova slova Lou Korac z oficiálních ligových stránek.

Blues nyní čeká jen krátký odpočinek a již tento týden se představí ve finále Západní konference. Jejich soupeřem bude vítěz série mezi Sharks a Avalanche.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.