Změní Howard poprvé dres? Zájem o něj projevil jeden klub

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      4. 1. 2020 12:12     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Změní Howard poprvé dres? Zájem o něj projevil jeden klub  

Fanshop týmuAmerický brankář Jimmy Howard strávil celou svoji dosavadní kariéru v NHL v dresu jediného klubu – Detroitu Red Wings. Nyní se ale zdá být čím dál pravděpodobnějším, že před uzávěrkou přestupů změní své působiště. Eminentní zájem o něj má podle indicií Tortorellův Columbus.

Zkušený pětatřicetiletý gólman se v brance Detroitu představil poprvé v sezoně 2005-2006. Dlouho ale čekal na pořádnou šanci a jedničkou se stal až v ročníku 2009-2010. Minul ho tak pro Detroit vítězný rok 2008 a prsten pro vítěze Stanley Cupu mu chybí.

Howardovi, jenž letos odchytal v prvním týmu 16 duelů s úspěšností zákroků 88,4 %, po skončení letošní sezony vyprší smlouva, která s sebou nese čtyřmilionovou zátěž pro platový strop.

Nedávno Columbus Blue Jackets přišli o svoji jedničku Joonase Korpisala, který bude mimo hru přibližně čtyři až šest týdnů. Navíc mají Modrokabátníci pod platovým stropem mezeru necelých pět milionů dolarů.

Vzhledem k tomu, že Detroit ztratí už brzy byť jen matematickou šanci na postup do play-off, mohl hledat Howard úrodnější pastviny.

Přivedou Blue Jackets dlouholetou jedničku Red Wings do svého klubu?

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz