Alex Galchenyuk bude působit v Ottawě

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      28. 10. 2020 18:33     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Alex Galchenyuk bude působit v Ottawě  

Fanshop týmu

Jedno ze zajímavých jmen, které v letošním roce vstoupilo na volný trh, už zná svého nového zaměstnavatele. Ruský útočník Alex Galchenyuk podepsal novou smlouvu u Senátorů.

Šestadvacetiletý útočník loňský ročník rozdělil mezi Pittsburgh a Minnesotu. Nyní se přesune do hlavního města Kanady, dohoda se Senátory je na rok a vynese mu 1,05 milionu dolarů.

„Alex je univerzální útočník, který může hrát centra nebo křídlo. Je velmi ofenzivně nadaný, bude prospěšný na přesilovkách. Již dříve v lize prokázal své střelecké kvality,“ řekl na adresu nové posily GM Ottawy Pierre Dorion.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz