- Reklama -

Detroit se konečně dohodl s nadějným bekem Dannym DeKeyserem

- Reklama -

Danny DeKeyser se dostaví do přípravného kempu Detroitu v maximální možné pohodě. Ačkoli se zdálo, že zástupci obou stran nestihnou najít společnou řeč ohledně nové smlouvy, nakonec se to podařilo a americký hokejista znovu oblékne dres klubu, který nosí od svého vstupu do NHL v ročníku 2012-13.
Talentovanému zadákovi letos vypršela nováčkovská smlouva a v červenci se stal chráněným volným hráčem. Jednání o prodloužení spolupráce s Red Wings byla složitá, ale korektní. Zástupcům zámořských médií to zhruba před týdnem potvrdil generální manažer Detroitu Ken Holland.
„Stále zůstáváme optimističtí a věříme, že najdeme řešení. Někdy něco trvá déle, než by člověk předpokládal. Je důležité, abychom uzavřeli dohodu, která bude férová pro obě strany. Doufáme, že se podaří podepsat smlouvu ještě před začátkem tréninkového kempu,“ řekl Holland.
Východiskem z patové situace se stal nový dvouletý kontrakt v celkové hodnotě 4,375 miliónu dolarů. Smlouva obsahuje podpisový bonus 500 tisíc dolarů. V uplynulé sezóně si DeKeyser vydělal 925 tisíc dolarů. V té příští si přijde na 2,125 miliónu USD, v dalším roce to bude o 125 tisíc dolarů více.
Nadějný zadák nikdy neprošel draftem National Hockey League a mužstvu z Hockeytownu se upsal 29. března 2013 jako volný hráč. Premiéru v nejprestižnější hokejové lize světa absolvoval 5. dubna 2013 v duelu na ledě Colorada Avalanche.
Účastník posledního světového šampionátu v běloruském Minsku odehrál v základní části minulého ročníku NHL 65 utkání, ve kterých nasbíral 23 kanadských bodů za čtyři branky a devatenáct přihrávek. DeKeyser byl druhým nejvíce vytěžovaným hráčem Red Wings. Na ledě trávil v průměru 21 minut a 38 sekund.

Foto: Icon Sportswire

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -