- Reklama -

Anaheim ulovil českého beka

- Reklama -

Anaheim v úterý zalovil na waiver listině nechráněných hráčů a stáhl si z něj českého zadáka Andreje Šustra. Toho na ni o den dřív zapsala Tampa Bay.

Ve floridském týmu strávil jednatřicetiletý Šustr většinu dosavadní kariéry v NHL a v roce 2015 byl s Tampou Bay ve finále Stanleyova poháru. Po šesti sezonách v dresu Bolts odešel v roce 2018 právě do Anaheimu, s kterým podepsal roční smlouvu. Za Ducks ale odehrál jen pět zápasů, jinak nastupoval na farmě.

Po sezoně pak NHL opustil a zamířil do KHL, kde hrál dva roky za Kunlun. Loni se do zámořské ligy vrátil a uzavřel roční kontrakt s Tampou. V jejím dresu se objevil v tomto ročníku v 15 utkáních a vstřelil jeden gól. Častěji se dostal na led ve farmářském mužstvu Syracuse Crunch, za které odehrál 25 utkání s bilancí 2+10.

V NHL Šustr naskočil do 338 zápasů, v nichž zaznamenal 11 branek a 53 asistencí. 

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -