- Reklama -

Bergeron pokořil významný milník

- Reklama -

Bruins se před posledním zápasem základní části přiblížili ke třetímu místu v Atlantické divizi na rozdíl bodu, když zdolali Buffalo 5:0. Významnou roli při tom sehráli brankář Linus Ullmark a kapitán Patrice Bergeron.

Hvězdný centr měl prsty ve čtyřech gólech, přičemž vstřelil svůj osmý hattrick v kariéře. Tříbrankové představení završil ve třetím dějství. Jednalo se o jeho jubilejní 400. branku v NHL.

36letý Kanaďan potřeboval k dosažení milníku 1 216 zápasů, ve kterých nastřádal dohromady 982 bodů. V historii Bostonu vsítili 400 gólů i Rick Middleton (402), Phil Esposito (459) a Johnny Bucyk (545).

V této sezóně Bergeron odehrál 73 zápasů, ve kterých zaregistroval 25 gólů a 65 bodů.

- Reklama -

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -