- Reklama -

Buffalu odpadl druhý nejproduktivnější hráč

- Reklama -

Útočník Sabres Victor Olofsson zmešká vinou zranění dolní části těla následujících 5-6 týdnů.
24letý Švéd utrpěl újmu ve třetím dějství čtvrtečního zápasu proti Edmontonu. Z utkání odstoupil a již se do něj nevrátil.

Olofsson se řadí bezesporu mezi nejlepší nováčky této sezóny, když má na svém kontě po 42 střetnutích již 36 bodů a 16 branek. V Buffalu je druhým nejproduktivnějším hráčem hned po Jacku Eichelovi.
Pro celek od Niagarských vodopádů se jedná o těžkou ztrátu, jež navíc přichází v nepříliš zdařilém herním období. Sabres dávají v posledních deseti vystoupeních v průměru jen 2,3 gólu.
„Musíme ze sebe vydat to nejlepší, abychom zítra proti Floridě uspěli, a nemyslet na Victorovy potíže,“ uvedl před sobotním domácím zápasem hlavní kouč Ralph Krueger.
„Plně si uvědomujeme, že (Victor) hraje v našem týmu roli důležitého katalyzátoru na úspěch, a musíme místo po něm vyplnit…Je to výzva, ale dáme se dokupy a poradíme si,“ věří zkušený lodivod.
Buffalo má za sebou čilý týden, když získalo v trejdu s Calgary útočníka Michaela Frolíka a zároveň se zbavilo zadáka Marca Scandelly.

Na základě Olofssonova zranění byl již do prvního týmu povolán Scott Wilson.

Poté, co Sabres vyhráli devět z úvodních 12 utkání sezóny, se jejich výkonnost propadla a z posledních 30 duelů se radovali z vítězství jen devětkrát. Aktuálně jim patří v Atlantické divizi až pátá příčka.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -