- Reklama -

Canucks podepsali smlouvu se švédským pokladem

- Reklama -

Fanshop týmu
Vancouver Canucks se rozhodli pojistit si služby jednoho z nejtalentovanějších švédských prospektů současnosti. Klub v pátek na svých stránkách oznámil, že podepsal tříletý vstupní kontrakt s útočníkem Eliasem Petterssonem.


Devatenáctiletý rodák ze Sundsvallu má za sebou premiérový ročník ve švédské nejvyšší soutěži, v níž přepisoval historické statistiky. Ve 44 zápasech dokázal nasbírat 56 bodů za 24 gólů a 32 asistencí a stanovil tak nový rekord SHL pro hráče v kategorii U20.
„Elias je talentovaný ofenzivní hokejista s ohromným rozhledem a dovednostmi,“ cituje slova generálního manažera Jima Benninga oficiální klubové prohlášení. „Jako mnoho fanoušků Canucks jsme s nadšením sledovali jeho neuvěřitelnou sezónu ve Švédsku.“
Úchvatný rok přinesl Petterssonovi mnoho ocenění. Kromě poháru pro vítěze SHL si mohl potěžkat trofeje pro nováčka roku, nejlepšího forvarda a také nejužitečnějšího hráče základní části i play-off.
Kosatkami byl Pettersson draftován loni z celkového pátého místa.

Titulní foto: VFS Digital Design / flickr.com

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -