- Reklama -

Černí panteři. Afroameričtí hráči NHL založili svou alianci

- Reklama -

Sedm současných a bývalých černošských hráčů NHL vytvořilo Alianci pro hokejovou rozmanitost (Hockey Diversity Alliance), která si klade za cíl eliminovat rasismus a netoleranci v hokeji.
Do čela skupiny se postavili bývalý zadák NHL Akim Aliu a útočník Sharks Evander Kane. Dalšími muži v popředí jsou obránce Red Wings Trevor Daley, bek Wild Matt Dumba, křídelník Sabres Wayne Simmonds, někdejší forvard Joel Ward a zasloužilý útočník Chris Stewart, který aktuálně působí na farmě Flyers v Lehigh Valley.
Aliance plánuje bojovat proti rasismu nejen v hokejovém světě, ale také celé společnosti.
„Přestože budeme na NHL nezávislí, doufáme, že budeme s ligou na našich cílech produktivně pracovat,“ stojí v ustavujícím prohlášení.
Aliu je v hnutí proti rasismu v hokeji čelní postavou, když loni v listopadu obvinil kouče Billa Peterse ze xenofobních urážek a svými vzpomínkami se postaral o jeho vyhazov (připomeňte si ZDE).
Výraznou osobností je také Kane, který na konci května vyzval bělošské hokejisty, aby nahlas a otevřeně odsoudili potlačování práv Afroameričanů (čtěte ZDE).
Aktivní je i liga, která na popud současného dění ve Státech založila tento týden čtyřčlennou komisi, jež má v hokeji chránit minority a pečovat o diverzitu.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -