Česká draftová naděje: Chybělo nám štěstí, šanci uspět stále máme

Útočník Rimouski (QMJHL) Adam Raška si vybojoval účast na juniorském šampionátu zejména svou zarputilostí a fyzickou hrou. 18letý rodák z Kopřivnice byl vidět i v sobotním zápase proti Německu, ve kterém si vypracoval několik slušných šancí. Bohužel však zůstal bez bodu a s ním i český výběr, jenž podlehl houževnatému soupeři 3:4.
Raška, jehož jméno by mělo zaznít na draftu NHL 2020, ale nehází flintu do žitu.

Kompletní výsledky a program MS juniorů 2020

Jaké jsou pocity po zápase?
Určitě zklamání. Věřili jsme si na ně a snažili dát do toho vše, ale bohužel to nevyšlo.
Věřím, že každý z nás do toho dal co nejvíc. Štěstí prostě nebylo na naší straně.
Co konkrétně podle tebe dneska chybělo?
Měli jsme spoustu šancí, které jsme nedokázali využít. A to asi rozhodlo. Taky nemůžete hrát zápas, kde jste skoro celou jednu třetinu v oslabení. To se pak těžko vyhrává.
Jak vás povzbudilo, že se vám podařilo stáhnout skóre?
Tak skóre jsme si sice stáhli, ale nedotáhli jsme to do konce. Prohra 3:4 zamrzí. Teď už koukáme na další zápas, který se pokusíme vyhrát.

Jestřáb Teplý napodruhé nevzlétnul. Hraje se mi proti nim špatně, povzdechl si

Z 1:4 jste snížili na 3:4. Věřili jste, že se to povede?
Na střídačce bylo neskutečné nadšení. Byli jsme na koni. Snažili jsme se a věřili, že to zvládneme aspoň do té remízy.
Ty osobně jsi trefil tyčku…
To byla tyčka hned v první třetině. Jak už jsem řekl, neměli jsme štěstí…Dneska to pro nás nebyl dobrý zápas.
Co čekáš od dalších zápasů, kdy vás čekají už jen silnější soupeři?
Možná papírově jsou nejsilnější. Mají tam kluky, kteří byli draftovaní. Když do toho ale dáme nasazení a srdíčko stejně jako v prvním utkání, tak určitě máme šanci uspět.

Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.