- Reklama -

Český brankář podepsal novou smlouvu se San Jose

- Reklama -

San Jose a český gólman Josef Kořenář se dohodli na nové roční dvoucestné smlouvě, která má na úrovni NHL hodnotu 750 tis. dolarů.

„Jsem rád, že zůstávám v San Jose. Za tři sezony jsem si tam zvykl a už to beru jako druhý domov. Organizace je skvělá, vytvořili jsme si skvělou partu. Těším se, že se tam vrátím,“ uvedl Kořenář v tiskové zprávě. „Už od začátku sezony jsem měl zprávy, že se mnou počítají dál. Věřím, že jsem naplnil jejich očekávání. Možnost startů v NHL byla pomyslným vrcholem. Zkouškou, že mohu obstát i na té nejvyšší úrovni,“ doplnil rodák z Pelhřimova.

Kořenář, který nebyl draftovaný, se mohl stát chráněným volným hráčem poté, co mu 28. července vyprší nováčkovská smlouva.

„Josef udělal v minulé sezoně velký pokrok,“ ocenil generální manažer Sharks Doug Wilson. „Ukázal v brance svou atletickou připravenost a zdatnost, i když se jednalo o jeho první zkušenosti s NHL. Výborné výkony předváděl i v play off AHL, kde měl z gólmanů nejlepší průměr a pomohl týmu do semifinále,“ dodal Wilson.

- Reklama -

Kořenář strávil většinu své zámořské kariéry v AHL. V tomto ročníku se však dočkal debutu v NHL. V dresu Žraloků zasáhl do 10 klání, ve kterých dosáhl bilance 3-5-0 a úspěšnosti zákroků 89,9 procenta.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -