- Reklama -

Chicago se dohodlo s Pánikem na prodloužení smlouvy

- Reklama -

Richard Pánik si svými výkony vysloužil prodloužení pobytu v Chicagu. Zámořská média ve čtvrtek oznámila, že se slovenský útočník dohodl s Blackhawks na prodloužení spolupráce do konce sezóny 2018-19.
Šestadvacetiletý Pánik si v příštích dvou sezónách vydělá celkem 5,6 miliónu dolarů. Rodák z Martina si výrazně platově polepší. Zatímco nový kontrakt mu garantuje průměrný roční příjem 2,8 miliónu dolarů, v posledním ročníku vyinkasoval pouze 875 tisíc dolarů.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Čekal jsem na nabídku Blachawks a hned ta první mě mile překvapila, takže nebylo co řešit,“ řekl Pánik. „Musím zopakovat, že mě první nabídka Chicaga velice potěšila, byla skutečně dobrá,“ doplnil slovenský reprezentant.
V základní části letošní sezóny NHL si Pánik stanovil nová maxima v gólech (22), asistencích (22) i v bodech (44) a byl jedním ze tří hráčů Chicaga, kteří odehráli všech 82 zápasů v základní části soutěže. Mezi střelci Hawks se umístil na čtvrtém místě.
„Richard předváděl výborné momenty a jsme obzvláště potěšeni tím, že si v průběhu ročníku zachoval vyrovnanost výkonů,“ uvedl na jeho adresu generální manažer Stan Bowman. „Těšíme se z toho, že v Chicagu zůstane další dvě sezony.“
„Mám za sebou nejvyrovnanější sezónu v NHL, z čehož mám určitě velkou radost. Tu mi však kazí neúspěch týmu v play off. Když prohrajte v prvním kole hladce 0:4 na zápasy (s Nashville), nemůžete být příliš spokojení,“ sdělil účastník olympijských her v Soči (2014).
Do týmu z Větrného města přišel Pánik 3. ledna 2016 z Toronta. V minulosti oblékal také dres Tampy Bay, která ho draftovala v roce 2009 z 52. pozice. V dlouhodobé části NHL odehrál 263 duelů, ve kterých zaznamenal 91 bodů (47+44), ve dvanácti zápasech play off přihrál na čtyři branky.

Foto: Icon Sportswire

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -