- Reklama -

Chicago získalo de Haana, Forsberg putuje do Caroliny

- Reklama -

Chicago udělalo další trejd s obránci. Blackhawks získali z Caroliny zadáka Calvina de Haana a útočníka Aleksiho Saarelu výměnou za brankáře Antona Forsberga a beka Gustava Forslinga.
Již 15. června putoval do Windy City po obchodu s Pittsburghem Olli Määttä (čtěte ZDE).De Haanovi zbývají ze současného kontraktu s cap hitem 4,55 miliónů ještě tři roky. 28letý Kanaďan odehrál v uplynulé sezóně 73 zápasů, v nichž nasbíral 14 bodů (1+13).
22letý Saarela strávil uplynulý ročník v AHL, kde za Charlotte Checkers zaznamenal v 69 utkáních 54 bodů.
Ve Forsbergovi vidí Hurricanes pojistku do brány v případě, že se jim nepodaří udržet Petra Mrázka ani Curtise McElhinneyho. Ti se 1. července s největší pravděpodobností podívají na volný trh. 26letý Švéd loni odchytal 35 duelů, v nichž zaznamenal úspěšnost zákroků 90,8 procent.
Forsling má na svém kontě z minulé sezóny 43 klání, v nichž si připsal devět bodů (3+6). Rodák ze švédského Linköpingu oslavil 12. června 23. narozeniny.
Forsberg i Forsling se mohou stát toto léto chráněnými volnými hráči.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -