- Reklama -

Další Čech míří do NHL. Gólman Rittich podepsal smlouvu s Calgary

- Reklama -

David Rittich podepsal roční dvoucestnou smlouvu s kanadským klubem Calgary Flames. V případě působení v hlavním týmu si český gólman vydělá 925 tisíc dolarů. Po vypršení nové dohody s Plameny se může stát chráněným volným agentem (1. červenec 2017).


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Je to pro mě velká šance. Udělám vše, co mohu, abych se prosadil a dostal se do National Hockey League. To je můj sen,“ uvedl nadějný brankář v rozhovoru pro ČTK (Česká tisková kancelář).
Třiadvacetiletý Rittich odchází do zámoří jako nedraftovaný hráč. Poslední sezónu strávil v české Tipsport Extralize, kde byl oporou Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi.
V základní části soutěže odchytal 48 zápasů. Zaznamenal v nich 26 výher, brankový průměr měl 2,53 a úspěšnost zákroků 91,7 procenta. V pěti zápasech udržel čisté konto.
V extraligovém play off pomohl Bruslařskému klubu k potupu do semifinále, kde jeho tým podlehl Liberci 0:4 na zápasy. V deseti zápasech zaznamenal Rittich šest výher, jeden shutout, brankový průměr 3,18 a úspěšnost zákroků 90,26 procenta. Mladá Boleslav obsadila čtvrté místo, což je pro ni nejlepší umístění v historii.
Foto: YouTube

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -