- Reklama -

Do or die! Ovečkina čeká životní zápas

- Reklama -

Fanshop týmu
Tampa Bay přivítá v noci ze středy na čtvrtek na svém ledě Washington, aby se týmy střetly v kruciálním sedmém souboji finále Východní konference. Pro kapitána Capitals Alexe Ovečkina se bude bezesporu jednat o životní zápas. Tak blízko Stanley Cupu hvězdný Rus nikdy nebyl.
„Tuhle situaci jsem ještě nezažil,“ rozpovídal se dvaatřicetiletý útočník před zámořskými médii. „Jsem nadšený, všichni jsme. Užíváme si to a chceme jít ještě dál.“


V hlavním městě zavládla velká radost po porážce Crosbyho party ve druhém kole. Ovečkin ale cítí příležitost dokráčet až na samotný vrchol.
„Mnoho lidí říkalo, že prohrajeme s Columbusem. Mnoho lidí říkalo, že prohrajeme s Pittsburghem. Mnoho lidí říkalo, že prohrajeme s Tampou. Zítra mě čeká pravděpodobně nejdůležitější utkání v mém životě,“ pokračoval „Ovi“ v euforickém tónu.¨


On i mančaft doufají, že se konečně zbaví nálepky celku, který sice září v základní části, ale play-off zakončuje předčasně.
„Naše mužstvo dokázalo v této sezóně mimořádné věci, postupně rostlo a roste i nyní,“ pochválil své svěřence trenér Barry Trotz. „Máme před sebou obrovskou příležitost. Uvidíme, zda si zasloužíme pokračovat dále.“


Pro Washington se bude jednat už o jedenáctý duel číslo sedm od roku 2008. Žádný z předešlých však nerozhodoval o postupu do velkého finále. Pokud se Ovečkinově partě podaří Lightning pokořit, bude se jednat teprve o druhou finálovou účast Capitals v historii.

- Reklama -

Anketa NHLnews:

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -