Finalisté Hobey Baker Award: Connor, Demko, Vesey

Přidal  Roman Blaha   do  ,      1. 4. 2016 23:24     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Finalisté Hobey Baker Award: Connor, Demko, Vesey  

Dnes byla v zámoří oficiálně zveřejněna jména tří finalistů Hobey Baker Award. Na trofej určenou nejlepšímu hráči v univerzitním hokeji jsou letos nominováni Kyle Connor (Michigan), Thatcher Demko (Boston College) a Jimmy Vesey (Harvard).

Trojice nominovaných byla vybrána na základě online hlasování fanoušků z desetičlenného seznamu kandidátů, který sestavila sedmadvacetičlenná výběrová komise. Kritéria výběru byla následovná: výjimečné schopnosti ve všech aspektech hry, síla charakteru na ledě i mimo led, sportovní chování a studijní výsledky.

Jméno vítěze bude oznámeno během Frozen Four, finálového turnaje  o šampiona univerzitní soutěže NCAA, konkrétně se tak stane v pátek 8. dubna v Tampa Theatre.

Na seznamu vítězů této trofeje najdeme jména jako Neal Broten (1981), Paul Kariya (1993), Brendan Morrison (1997), Chris Drury (1998), Ryan Miller (2001), Johnny Gaudreau (2014) či Jack Eichel (2015).

Kyle Connor

Devatenáctiletý nováček v dresu University of Michigan prožil skvělý rok. Nejmladší z finalistů se stal nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem soutěže, když ve 38 zápasech zaznamenal 71 bodů za 35 branek a 36 asistencí. Na konci sezóny dokázal bodovat ve 27 zápasech v řadě, za celý rok nebodoval jen ve třech zápasech.  Dynamický forvard byl za své výkony zvolen nováčkem roku.  Winnipeg jej loni draftoval v prvním kole ze 17. místa.

Thatcher Demko

Dvacetiletý gólman týmu Boston College vlétl do sezóny fantasticky a v úvodních devíti duelech vychytal hned šestkrát čisté konto. Svůj tým dotáhl až do Frozen Four, v kritických chvílích dokázal vždy vytáhnout klíčový zákrok. Sezónu zakončil s 38 starty, ve kterých měl bilanci 27-7-4, celkem desetkrát vychytal nulu. Průměrně pustil 1,85 branky na zápas a pochytal 93,6% střel soupeřů. Draftován byl ve 2. kole v roce 2014 Vancouverem.

Jimmy Vesey

Dvaadvacetiletý útočník Harvardu a nejzkušenější z finálové trojice je na cenu nominován už podruhé. Ve 33 utkáních nasbíral 46 bodů, v součtu posledních dvou sezón NCAA nenastřílel nikdo jiný více branek, než právě Vesey. Upozornil na sebe tím, že dal přednost dokončení studia na Harvardu před možností hrát NHL. Před pár dny ovšem naštval vedení Predators, když s nimi odmítl podepsat smlouvu a rozhodl se vyzkoušet si trh s volnými hráči. Nashville jej draftoval ve 3. kole v roce 2012.

Foto/Photo by: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.