- Reklama -

Francouz si vysloužil nový kontrakt

- Reklama -

Brankář Colorada Pavel Francouz podepsal s týmem novou dvouletou smlouvu hodnotě dvou miliónů ročně.

Za Avalanche chytá 31letý Čech od roku 2019, o celou minulou sezonu však přišel kvůli problémům s kyčlemi a v přípravě na tu další si pak poranil kotník. Po návratu se však vrátil do formy a dnes jej klub odměnil prodloužením spolupráce.

„Pavel je důležitou součástí naší brankářské dvojice a má naši plnou důvěru v tom, že pro nás bude klíčovým hráčem do budoucna,“ řekl viceprezident klubu Joe Sakic. Ocenil i jeho silnou psychiku. „Ukázal ohromnou vytrvalost a odhodlání při překonávání výzev a zranění, kterým čelil,“ doplnil.

Rodák z Plzně v této sezoně po zranění nastoupil do 14 zápasů a vychytal deset výher, z toho v lednu sedm za sebou. Úspěšnost zákroků má 92 procent, bilanci 10-3-1 a průměr 2,46 inkasovaného gólu na zápas.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -