Hertl gólem v nastavení zastínil Hemského, za hvězdu zvolili i Plekance

-Vítězství si odsud neodvezeš, sdělil útočník Žraloků Tomáš Hertl bývalému spoluhráči Anttimu Niemimu, jenž s Dallasem zavítal do San Jose poprvé od červnové výměny. Ve druhé minutě nastavení poslal český útočník rychlým švihem z pravého kruhu kotouč k bližší tyči a posunul tím ukazatel stavu na straně domácích na čtyřku. Už v základní hrací době asistoval slávistický odchovanec u Vlasicovi branky, dohromady mu to vyneslo titul první hvězdy večera. Hertl v posledních pěti zápasech nasbíral šest bodů.
Co by za podobnou bilanci dal Aleš Hemský, na kterého ve 12. minutě zapomněla defenzíva Sharks a on otevřel skóre. Útočník Hvězd se trefil poprvé po více než dvou měsících, mezitím navíc zaznamenal jen dva body za asistence.
Tomáš Plekanec odcházel po utkání mezi Canadiens a Blues do šaten se stejnou bilancí jako Hertl, v jeho případě to ale stačilo pouze na třetí hvězdu. Především asi proto, že výhru 4:3 slavilo mužstvo ze St. Louis, o což se – také v nastavení – postaral Jori Lehterä. Montrealským hokejistům nezajistilo plný zisk ani 49 střel, které vyslali na Briana Elliotta.
Plekancovo jméno se poprvé objevilo v zápise v polovině utkání, když byl na počátku Paciorettyho gólové akce. O sedm minut později se pustil do šarvátky s Kevinem Shattenkirkem, ale nejednalo se o klasickou bitku, takže když v 54. minutě propálil Elliotta z mezikruží, hattrick Gordieho Howea tím nezavršil.
Michael Frolík oslavil návrat do sestavy Calgary po dvanáctizápasové pauze vynucené zraněním v horní části těla nahrávkou na jediný gól, který Plameny v Edmontonu vstřelily. Olejáři však byli v bitvě o provincii Alberta stejně málo produktivní, takže duel dospěl až do samostatných nájezdů. V nich se prosadil pouze domácí Teddy Purcell, díky čemuž se Oilers po čtyřech neúspěších mohli zase radovat z vítězství.
Nájezdy musely určit také vítěze odpoledního zápasu mezi Philadelphií a NY Rangers. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2, o což se v půli třetí třetiny při přesilovce po přihrávce Jakuba Voráčka zasloužil Wayne Simmonds. Český útočník dostal příležitost i v závěrečné dovednostní disciplíně, ale minul klec Jezdců, kterým tak stačila branka Matse Zuccarella z první série.
Brankář Jezdců Henrik Lundqvist si letos udělal už dvacátou čárku do vítězné kolonky. Tuhle metu překonal ve všech jedenácti sezónách, které v NHL strávil, což se od začátku kariéry v zámořské soutěži nikomu z jeho kolegů nepovedlo. Jedenáctkrát po sobě dosáhnout na 20 výher zvládli před Švédem jen Tony Esposito a Martin Brodeur.

San Jose – Dallas 4:3p (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)

Branky a asistence: 24. Vlasic (Thornton, Hertl), 32. Tierney (Wingels, Nieto), 48. Vlasic (DeMelo, Donskoi), 62. Hertl (Vlasic, Couture) – 12. Hemský (Janmark, Roussel), 41. Seguin (Ja. Benn), 49. Spezza (Ja. Benn, Seguin).
Střely na branku: San Jose 16-14-6-3=39, Dallas 13-8-13-1=35. Přesilovky: 2/2 – 0/2.
Brankáři: Jones 32/35 – Niemi 35/39.
Hvězdy utkání: Hertl, Vlasic (oba SJS), Spezza (DAL).
Česká účast: Tomáš Hertl (18:09, +1, 4 střely, 1+1) – Aleš Hemský (15:19, +1, 3 střely, 1+0).

St. Louis – Montreal 4:3p (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Branky a asistence: 1. Fabbri (Lehterä, Tarasenko), 32. Stastny (Parayko, Berglund), 55. Rattie (Backes, Berglund), 63. Lehterä (Fabbri) – 24. Subban (Markov), 31. Pacioretty (Beaulieu, Plekanec), 54. Plekanec (Pacioretty, Gallagher).
Střely na branku: St. Louis 9-7-4-2=22, Montreal 17-22-9-1=49. Přesilovky: 0/2 – 1/7.
Brankáři: Elliott 46/49 – Condon 18/22.
Hvězdy utkání: Elliott, Lehterä (oba STL), Plekanec (MTL).
Česká účast: Tomáš Plekanec (19:15, 2, 9 střel, 1+1), Tomáš Fleischmann (11:50, -2, 1 střela, 0+0).

Edmonton – Calgary 2:1n (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 51. Fayne (Hall) – 11. Bennett (Backlund, Frolík).
Samostatné nájezdy: Purcell. Neproměnili: Eberle, Nugent-Hopkins – Gaudreau, Monahan, Bennett.
Střely na branku: Edmonton 8-14-15-0=37, Calgary 14-5-8-5=32. Přesilovky: 0/1 – 0/5.
Brankáři: Talbot 31/32 – Hiller 36/37.
Hvězdy utkání: Hiller (CGY), Talbot (EDM), Brodie (CGY).
Česká účast: – Michael Frolík (15:37, 0, 4 střely, 0+1).

Philadelphia – NY Rangers 2:3n (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 4. Schenn (Couturier, Raffl), 51. Simmonds (Voráček, Giroux) – 17. Miller (McDonagh, Lundqvist), 25. Kreider (Nash, Stepan).
Samostatné nájezdy: Zuccarello. Neproměnili: Gostisbehere, Giroux, Voráček – Boyle.
Střely na branku: Philadelphia 12-11-10-3=36, NY Rangers 16-4-9-2=31. Přesilovky: 1/3 – 1/4.
Brankáři: Mason 29/31 – Lundqvist 34/36.
Hvězdy utkání: Zuccarello, Miller, Lundqvist (všichni NYR).
Česká účast: Radko Gudas (23:23, 0, 1 střela, 0+0), Jakub Voráček (20:56, 0, 5 střel, 0+1), Michal Neuvirth.

Arizona – New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 4. Boucher (Stempniak, Zajac), 41. Palmieri (Blandisi, Larsson).
Střely na branku: Arizona 10-15-13=38, New Jersey 8-5-3=16. Přesilovky: 0/5 – 0/2.
Brankáři: Lindbäck 14/16 – Schneider 38/38.
Hvězdy utkání: Schneider, Boucher, Stempniak (všichni NJD).
Česká účast: Zbyněk Michálek (13:01, 0, 2 střely, 0+0), Martin Hanzal (17:28, 0, 3 střely, 0+0) – Radim Vrbata (14:27, 0, 0 střel, 0+1).

Los Angeles – Ottawa 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)

Branky a asistence: 19. Carter (Toffoli, Muzzin), 28. Lecavalier (Carter, Ehrhoff), 44. Toffoli (Lucic, Kopitar) – 32. Chiasson (Lazar), 49. Ryan (Zibanejad, Karlsson), 49. Pageau, 54. Zibanejad (Ryan, Ceci), 60. Borowiecki (Pageau).
Střely na branku: Los Angeles 8-18-7=33, Ottawa 7-5-11=23. Přesilovky: 1/3 – 1/4.
Brankáři: Quick 18/22 – Anderson 30/33.
Hvězdy utkání: Zibanejad (OTT), Toffoli (LAK), Karlsson (OTT).
Česká účast: – Milan Michálek (18:01, +1, 0 střel, 0+0).

Boston – Toronto 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a asistence: 1. Bergeron (Krug, Miller), 21. Bergeron (Chára, Trotman), 60. Marchand – 5. Komarov (Kadri, Phaneuf), 36. Matthias (Bozak).
Střely na branku: Boston 18-13-14=45, Toronto 13-8-8=29. Přesilovky: 0/1 – 0/5.
Brankáři: Rask 27/29 – Bernier 42/45.
Hvězdy utkání: Bergeron, Marchand, Krug (všichni BOS).
Česká účast: – Roman Polák (20:12, -1, 1 střela, 0+0).

Buffalo – Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a asistence: 11. Varone (Ristolainen, Bogosian), 17. Schaller, 28. Kane (O’Reilly, Reinhart), 36. Franson (Kane, Bogosian) – 43. Johansson (Chimera).
Střely na branku: Buffalo 8-15-6=29, Washington 7-15-12=34. Přesilovky: 1/5 – 0/4.
Brankáři: Johnson 33/34 – Holtby 13/16, Grubauer (od 27:14) 12/13.
Hvězdy utkání: Johnson, Varone, Schaller (všichni BUF).
Česká účast: –

Columbus – Colorado 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 1. Dubinsky (Murray, Jones), 59. Johnson (Goloubef, Saad) – 27. Wagner (Iginla, Bigras).
Střely na branku: Columbus 5-6-10=21, Colorado 6-13-11=30. Přesilovky: 0/3 – 0/3.
Brankáři: Korpisalo 29/30 – Pickard 19/21.
Hvězdy utkání: Korpisalo, Johnson, Dubinsky (všichni CBJ).

Nashville – Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a asistence: 2. Nystrom (Weber, Fisher), 47. Josi (Johansen, Weber), 59. Forsberg (Neal).
Střely na branku: Nashville 11-5-9=25, Minnesota 12-13-4=29. Přesilovky: 1/2 – 0/3.
Brankáři: Hutton 29/29 – Dubnyk 22/24.
Hvězdy utkání: Hutton, Josi, Nystrom (všichni NSH).