Hudler sám vojákem v poli, Jets vyhráli bláznivý zápas

Ve čtvrté minutě zápasu s NY Rangers zažehl Jiří Hudler oheň pod kotlem Calgary po ukázkové přihrávce Johnnyho Gaudreaua, jenže Plameny potom vyhasly. Dvě jejich nadějnější šance (Backlundovu a Frolíkovu) z úvodního dějství zlikvidoval Antti Raanta, od druhé poloviny patřilo utkání domácím. Dvakrát skórovali do přestávky, dvakrát po ní.
Vítězství 4:1, které vrátilo Jezdce na čelo tabulky Metropolitní divize, bylo týmovým výkonem. Body si připsalo deset různých hokejistů v modrých dresech. Raanta podpořil výkon spoluhráčů 22 zákroky.
Gólem z desáté sekundy vytvořil minnesotský útočník Jason Zucker při  návštěvě Winnipegu nový klubový rekord, pokud jde o rychlost střelby, jenže během dalších 200 vteřin se dvakrát prosadili Jets. Když přidali do přestávky ještě jednu branku a po návratu z kabin dvakrát rozsvítil červené žárovku Drew Stafford, zdálo se být o osudu rozhodnuto. Nakonec se ale svěřenci Paula Maurice ještě třásli o výsledek.
Divochy nastartovala využitá přesilovka z 35. minuty, na níž vzápětí navázal Justin Fontaine po Ehlersově zaváhání vzadu. Náskok Tryskáčů se tedy smrskl na dvě branky, v půlce závěrečného dějství z něho ještě odkrojil po další chybě domácí defenzívy Zach Parise. Dokonat obrat se ale Minnesotě nepodařilo.
Po pomalejším vstupu do sezóny zaznamenala jednička posledního draftu Connor McDavid už devět bodů, ale o desátý ji v závěrečných sekundách zápasu mezi Edmontonem a Los Angeles připravil svoji lapačkou Jonathan Quick. Brankář Kings tím zároveň připravil minimálně o bod Olejáře. Quickův zákrok uchránil hostům těsné vedení 3:2.
V první a třetí třetině se Králům pokaždé podařilo rychle odpovědět na gól Oilers, v prostřední části hry rozvlnili síť pouze oni. Klíčové okamžiky přišly v posledních šesti minutách základní hrací doby. Edmonton nejprve při přesilovce srovnal skóre, Los Angeles o něco později oplatilo stejnou mincí.

NY Rangers – Calgary 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a asistence: 33. Lindberg (Hayes, Staal), 37. Girardi (Etem, Stoll), 49. Klein, 51. Brassard (Fast, McDonagh) – 4. Hudler (Gaudreau, Monahan).
Střely na branku: NY Rangers 8-5-13=26, Calgary 8-10-5=23. Přesilovky: 0/2 – 0/2. Diváci: 19.006.
Brankáři: Raanta 22/23 – Hiller 17/21, Ortio (od 52:01) 5/5.
Hvězdy utkání: Raanta, Lindberg, Girardi (všichni NYR).
Česká účast: – Ladislav Šmíd (10:53, -1, 2 střely, 0+0), Jiří Hudler (17:17, -1, 2 střely, 1+0), Michael Frolík (16:43, -1, 2 střely, 0+0).

Winnipeg – Minnesota 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)

Branky a asistence: 2. Little (Ladd, Wheeler), 4. Ladd (Little, Wheeler), 13. Ehlers (Scheifele, Perreault), 21. Stafford (Lowry, Trouba), 25. Stafford (Byfuglien, Enström) – 1. Zucker (Brodin), 35. Koivu (Granlund, Pominville), 35. Fontaine (Vanek), 51. Parise.
Střely na branku: Winnipeg 17-10-6=33, Minnesota 9-9-12=30. Přesilovky: 0/1 – 1/5. Diváci: 15.294.
Brankáři: Hutchinson 26/30 – Kuemper 14/18, Dubnyk (od 20:51) 14/15.
Hvězdy utkání: Stafford, Wheeler (oba WPG), Zucker (MIN).
Česká účast: Ondřej Pavelec.

Edmonton – Los Angeles 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a asistence: 5. Pouliot (McDavid, Jakupov), 54. Hall (Nugent-Hopkins, Klefbom) – 7. Carter (Lucic, Doughty), 34. Kopitar (Clifford, Nolan), 57. Pearson (Muzzin, Doughty).
Střely na branku: Edmonton 8-5-15=28, Los Angeles 10-13-11=34. Přesilovky: 1/2 – 1/2. Diváci: 16.839.
Brankáři: Talbot 31/34 – Quick 26/28.
Hvězdy utkání: Quick (LAK), Talbot (EDM), Pearson (LAK).