- Reklama -

Hyka končí v NHL

- Reklama -

Útočník Tomáš Hyka vzdal svůj boj o pozici v NHL a dohodl se na smlouvě s Traktorem Čeljabinsk z KHL.
26letý rodák z Mladé Boleslavi působil v uplynulé sezóně ve Vegas, za které odehrál 17 zápasů se ziskem gólu a tří asistencí. Zbytek ročníku strávil na farmě v Chicagu.

Golden Knights mohou situaci stále ovlivnit. Svá exkluzivní práva na Hyku si zachovají, pokud mu přednesou kvalifikační nabídku kontraktu. Ten stávající mu vyprší v létě.
Svou kariéru v NHL začal Hyka na draftu 2012, kdy si jej ze 171. místa vybrali Los Angeles Kings. S Králi se ale na další spolupráci nedohodl a vrátil se do Evropy, kde brázdil ledy české a švédské nejvyšší soutěže. V roce 2017 pak podepsal smlouvu s nevadským mančaftem.
Momentálně slaví odchovanec bruslařského klubu postup do finále Calder Cupu, kam se Chicago Wolves probojovali po úspěšné sérii nad San Diegem Gulls.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -