- Reklama -

Joe Thornton zůstává v San Jose, odchod Marleaua do Toronta ho mrzí

- Reklama -

Kanadský hokejista Joe Thornton má o nejbližší budoucnosti jasno. Osmatřicetiletý centr podepsal s vedením San Jose novou roční smlouvu na osm miliónů dolarů (1,25 podpisový bonus+6,75 mil. USD). V neděli o tom informoval o tom server kanadské televizní stanice TSN.
„V této fázi mé kariéry je roční smlouva ideálním východiskem,“ řekl Thornton. „Prostě to budu brát rok za rokem a uvidím, jak se budu cítit. Mám pocit, že sil mám ještě dost a doufám, že za rok podepíšu další smlouvu. S novou dohodou jsem však spokojený a stejně to vidí i zástupci týmu.“


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Jednání o novém kontraktu se protáhla až do července, protože Thornton mínil poprvé během dlouhé kariéry otestovat svou hodnotu na trhu volných hráčů. „Bylo to velmi zajímavé, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat v San Jose. Jsem tu spokojený, proto jsem to podepsal,“ vysvětluje rodák z London. „Cítím se být Žralokem a chtěl jsem se vrátit,“ doplňuje.
„Joe si zaslouží velký kompliment za to, že se rozhodl s námi zůstat,“ ocenil přístup zkušeného veterána generální manažer kalifornského celku Doug Wilson.


Bude vás zajímat:


- Reklama -

„Big Joe“ si definitivně plácl se zástupci Sharks jen pár hodin poté, co klub opustil jeho velký kamarád Patrick Marleau. Sedmatřicetiletý kanonýr dostal tříletou nabídku od Toronta Maple Leafs, celkem si vydělá 18,75 miliónu dolarů.
„Byli jsme neustále v kontaktu,“ řekl Thornton. „Samozřejmě mě mrzí, že se k nám Patty už nevrátí. Ale myslím si, že se mu bude v Torontu dařit a dobře zapadne do týmu. Celý život zůstane Žralokem. Myslím si, že se zapíše do historie jako nejlepší hráč Sharks všech dob.“

V dlouhodobé části letošního ročníku nastoupil Thornton v 79 zápasech, do statistik si v nich připsal 50 bodů za sedm branek 43 přihrávek. V play off odehrál čtyři zápasy (0+2) proti Edmontonu s vážně zraněným levým kolenem a po vyřazení Sharks podstoupil operaci.
„Ještě nikdy jsem neviděl nikoho hrát přetrženým předním zkříženým vazem a stejně poškozeným vnitřní postranním vazem,“ řekl tehdy kouč týmu Peter DeBoer. „Jeho koleno v podstatě ani pořádně nedrželo pohromadě. S takovým sebezapřením jsem se nikdy nesetkal.“


Bude vás zajímat:


Olympijský vítěz z Vancouveru 2010 přišel do San Jose v prosinci 2005 z Bostonu, jehož zástupci si dvojnásobného světového šampiona (2004 a 2017) vybrali jako jedničku draftu v roce 1997. Během dvanácti sezón odehrál za Sharks 914 utkání a do statistik si připsal 937 bodů (2. místo v historické tabulce produktivity Sharks) za 215 branek (3. místo) a 722 přihrávek (1. místo).

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -