Jumbo Joe vyhlíží první Stanley Cup. Odejde kvůli němu ze San Jose

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      17. 8. 2020 20:08     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jumbo Joe vyhlíží první Stanley Cup. Odejde kvůli němu ze San Jose  

Fanshop týmuVeterán Joe Thornton neskrýval zklamání poté, co jej Sharks před uzávěrkou přestupů letos v únoru nevyměnili. Po této sezoně se stane neomezeným volným hráčem a již dříve ohlásil, že ani v 41 letech nehodlá končit svoji profesionální kariéru. A to z toho důvodu, že mu stále chybí trofej nejcennější – Stanley Cup.

Thorntona dopálilo, že jej San Jose nenechalo jít, i když bylo jasné, že do play-off nepostoupí (podle původních pravidel před Covidem). Insider Elliot Friedman ze stanice Sportsnet proto očekává, že populární hromotluk změní potřetí v kariéře dres.

Na stará kolena podle zámořského novináře mohou fanoušci čekat podpis dohody na jeden až dva miliony dolarů s Torontem. Podle něj by byl ideálním tvůrcem hry pro tým, který čelí velkým problémům s platovým stropem.

Dočká se Jumbo Joe poháru v Kanadě?

Titulní foto: Icon sportswire

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz